خانم رضوان حکیم زاده در گفتگوی زنده تیتر امشب شبکه خبر درباره فرآیند ثبت نام مدارس، افزود: بخشنامه ثبت نام 22 اردیبهشت به مدارس ابلاغ شد و از اول خرداد ستاد ثبت نام در استان ها تشکیل و جلسات آن برگزار و روند ثبت نام در استان ها بدون مشکل خاصی آغاز شده است.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش گفت: در دستورالعمل ابلاغی با توجه به شرایط کرونا تاکید شد که تمهیدات لازم تدبیر شود تا سلامت دانش آموزان در اولویت باشد و ساز وکاری پیش بینی شود که مراجعه حضوری بجز در پایه های ورودی نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشد.

خانم حکیم زاده گفت: از اول تیر پایگاه های ستجش سراسر کشور آماده پذیرش دانش آموزان پیش دبستانی و پایه اول هستند و سپس ثبت نامشان نهایی خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: چه شرایط کرونا باشد، چه نباشد، تاثیری در آغاز سال تحصیلی ندارد و ما برای دو سناریو آماده هستیم.

وی تصریح کرد: سناریو اول برای زمانی است که مشکل بیماری کرونا رفع شده باشد و سناریو دوم برای شرایط کرونایی است که برای این حالت برنامه دقیقی تدوین شده است که با توجه به بسترهای متعدد در تجربه اخیر از جمله فضای مجازی و شبکه شاد و برنامه های تلویزیون سعی می کنیم که به صورت ترکیبی، ترتیبی اتخاذ شود که دانش آموزان سال تحصیلی را بدون دغدغه آغاز کنند و به جریان آموزش خللی وارد نشود.

خانم حکیم زاده گفت: اینکه سال تحصیلی چه زمانی آغاز شود منتظر نظر کارشناسی وزارت بهداشت هستیم اما نظر آن است که حداکثر فرصت به دانش آموزان داده شود تا در وضعیت مناسب در مدارس حضور یابند.

وی افزود: درباره چگونگی حضور دانش آموزان در مدارس از جمله ترکیبی یا حضوری در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.