ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد، توافقی مبنی بر بالا بردن سطح نشست شورای امنیت تا سطح وزرا که قرار است در ۲۴ ژوئن برگزار شود، حاصل شده است و احتمالا آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هم در بحث‌ها درباره مقابله با تصمیمات  و طرح های دولت اسرائیل در خصوص الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی مشارکت کند.

ریاض منصور بر اهمیت این نشست که با مشارکت وزرای خارجه تعدادی از کشورها و نیز رؤسای فراکسیون‌های بین‌المللی مانند "جنبش عدم تعهد" و اعضای اتحادیه عرب برگزار خواهد شد، تاکید کرد.

وی در ادامه افزود، این نشست از پوشش رسانه‌ای مستقیم برخوردار است.

ریاض منصور ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که شورای امنیت مسئولیت‌های خود را برعهده بگیرد، از رژیم صهیونیستی خواست تا شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی را متوقف کند.

نماینده فلسطین در سازمان ملل بر تداوم تلاش‌ها و تماس‌ها برای تقویت جبهه بین‌المللی با هدف افزایش فشارها بر آمریکا تاکید کرد تا آمریکا به نوبه خود، اسرائیل را برای ممانعت از اجرای طرح الحاق تحت فشار قرار دهد.

در همین راستا، شادی عثمان، مسئول دفتر رسانه اتحادیه اروپا بر نقش اتحادیه اروپا در حمایت قانونی از شهروندان فلسطینی و تقویت ثبات و پایداری آنها در اراضی در معرض مصادره تاکید کرد.

شادی عثمان همچنین عنوان داشت، اتحادیه اروپا نقض‌های اشغالگران و اقدامات شهرک نشینان علیه شهروندان فلسطینی از جمله تخریب خانه‌های فلسطینیان، کوچاندن آنها و مصادره املاک و مستغلاتشان را از نزدیک و با دقت پیگیری می‌کند.

پیشتر، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین خاطرنشان کرد: طرح الحاق به منزله نابودی تشکیلات خودگردان فلسطین، پایان هرگونه راه حل مذاکرات و به منزله "تفکیک نژادی" است.

عریقات افزود: در صورتی که نتانیاهو الحاق اراضی فلسطینی را اجرایی کند باید آماده پذیرش مسؤولیت‌های کامل آن به عنوان قدرت اشغالگر باشد.

مذاکره کننده ارشد فلسطینی‌ها و دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اظهار کرد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ریاض منصور، سفیر فلسطین در سازمان ملل را همچنین مکلف کرده سطح نمایندگی در نشست شورای امنیت را که قرار است در ۲۴ ژوئن برگزار شود، بالا ببرد تا در سطح وزیران خارجه باشد نه نمایندگان. ‌