نتایج آخرین نظرسنجی رویترز و شرکت ایپسوس نشان می‌دهد, اکثریت مردم آمریکا با معترضان نژاد پرستی در این کشور احساس همدردی می‌کنند و از پاسخ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این ناآرامی ناراضی اند.

این پیمایش که روز‌های دوشنبه و سه شنبه این هفته انجام شد , نشان می‌دهد ۶۴ درصد از بزرگسالان آمریکایی «با مردمی که همین حالا برای اعتراض از خانه بیرون رفته اند احساس همدردی می‌کنند» در حالی که ۲۷ درصد گفتند این احساس را ندارند و ۹ درصد نیز دیدگاه قطعی نداشتند.

این نظرسنجی نشانگر مخاطرات سیاسی موجود در مقابل ترامپ است که رویکرد سرسختانه‌ای را در برابر اعتراضات پیشه و تهدید کرده است ارتش آمریکا را برای سرکوب نارضایتی‌های خشونت آمیز مستقر می‌کند.

ترامپ در انتخابات ماه نوامبر با جو بایدن رقیب خود از حزب دمکرات مواجه است.

بیش از ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها گفتند از نحوه رفتار ترامپ با اعتراضات رضایت ندارند.

این رقم شامل ۴۰ درصد از افرادی است که «قویا» از رفتار ترامپ ناراضی بودند .

رقم افرادی که به طور کلی از کار ترامپ راضی بودند نیز ۳۹ درصد بود.

یک نظرسنجی دیگر رویترز/ایپسوس نشان داد محبوبیت بایدن در میان افرادی که برای رای دادن ثبت نام کرده اند ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است که بیشترین فاصله میان این دو رقیب از زمان انتخاب بایدن به عنوان رقیب احتمالی ترامپ در اوایل آوریل است.

حتی در میان افراد حامی حزب جمهوری خواه نیز فقط ۶۷ درصد گفتند از روش برخورد ترامپ با اعتراضات راضی هستند که کاهش معتنابهی نسبت به رقم ۸۲ درصدی افراد حامی این حزب دارد که به طور کلی از رفتار ترامپ راضی هستند.