سرتیپ «عبدالوهاب الساعدی» رئیس جدید سرویس مبارزه با تروریسم در عراق تاکید کرد که عملیات پیگرد عناصر گروه تروریستی داعش در مناطق شمالی استان صلاح‌الدین که هنوز داعش در آن فعالیت دارد و نیز غرب کرکوک و موصل ادامه خواهد یافت.

الساعدی که از سوی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق به ریاست سرویس مبارزه با تروریسم در عراق منصوب شده تاکید کرد که این سرویس نقش بزرگی در پیگرد تروریست‌های داعش به ویژه در مناطق شمال صلاح‌الدین و غرب کرکوک و موصل که مناطق احیای فعالیت‌های داعش هستند خواهد داشت.

وی افزود که بر اساس جدول‌های زمانی خاص برنامه‌هایی برای پیگرد و سرکوب کامل گروه تکفیری داعش در عراق داریم.

الساعدی خاطرنشان کرد که نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم در عملیات‌های پیگرد تروریست‌های داعش مشارکت خواهد کرد و برنامه‌هایی به این منظور برای اجرا روی زمین داریم.

عبدالوهاب الساعدی تاکید کرد که ما مسئولیت بزرگی در قبال حمایت از امنیت دولت و شهروندان خود در برابر هرگونه تهدید تروریستی داریم برای رسیدن به امنیت و ثبات کامل در کشور از خلال اجرای برنامه‌های استراتژیک تلاش می‌کنیم.

سرتیپ عبدالوهاب الساعدی رئیس سرویس مبارزه با تروریسم عراق که چند روز پیش از سوی مصطفی کاظمی به عنوان رئیس این دستگاه انتخاب شده بود، روز چهارشنبه رسما فعالیت خود را از سر گرفت.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق، الساعدی را از سمتش در ریاست سازمان مبارزه با تروریسم عراق برکنار کرده بود که این اقدام باعث از سرگیری اعتراض‌ها در برخی مناطق شده بود.

اما الکاظمی چند روز پیش عبدالوهاب الساعدی را به خدمت نظامی بازگرداند و او را به عنوان رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم منصوب کرد.