بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس رسماً از همسر سابق خود جدا شد تا بتواند با نامزد جدیدش ازدواج کند. رسانه‌های انگلیسی خبر دادند طلاق بوریس جانسون از همسرش ماریانا ویلر ۵۵ساله بعد از ۲۷ سال زندگی مشترک رسمیت یافت. در صورت ازدواج جانسون با کاری سیموندز دختر ماتئو سیموندز یکی از موسسان روزنامه ایندیپندنت، او سومین ازدواج رسمی خود را به ثبت رسانده است.

اولین ازدواج جانسون به دوره دانشجویی او در دانشگاه آکسفورد بازمی‌گردد؛ او در سال ۱۹۸۷ با هم‌دانشگاهی خود «الگرا موستین اوین» دختر مورخ هنری انگلیسی ویلیام موستین ازدواج کرد و در سال ۱۹۹۳ هم از او جدا شد تا ۱۲ روز بعد با ماریانا ویلر دختر گوینده مشهور انگلیسی چارلز ویلر ازدواج کند. حاصل این ازدواج ۲ دختر و ۲ پسر است و اکنون آنها ۲۰ تا ۲۶ساله هستند.

در سال ۲۰۰۹ نیز جانسون از نامزدش به نام باهیلین میسنتایر صاحب یک دختر شد و اکنون نیز از کاری سیموندز صاحب فرزند ششم خود شده است.

او که هفتاد و هفتمین نخست‌وزیر بریتانیا به شمار می‌رود، دومین شخصیت در این جایگاه است که در زمان حضور در قدرت از همسرش جدا می‌شود. آخرین طلاق یک نخست‌وزیر در سال ۱۷۶۹ به ثبت رسیده است.

این طلاق برای جانسون چهار میلیون دلار هزینه در بر داشت.