سید احسن علوی با اشاره به ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به افزایش قیمت خودرو بیان کرد: بنده بعید می‌دانم که در این پنج جلسه پیش روی مجلس ما بتوانیم کار اساسی برای ساماندهی بازار خودرو انجام دهیم، اما باز هم کمیسیون صنایع لازم است که جلسه تشکیل داده و جوانب افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو را بسنجد. سازمان بازرسی کل کشور به دنبال دستور رییس قوه قضاییه به این موضوع ورود پیدا کرده و در حال انجام بررسی‌های لازم است، اما این امر صرفا کافی نیست.

وی اظهار کرد: واقعیت این است که اینگونه نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم. در هر حوزه‌ای دلالان و واسطه‌گران نفوذ کرده و کسی نمی‌تواند جلوی آنان را بگیرد. ساماندهی بازار خودرو نیز نیاز به کار ریشه‌ای و اساسی دارد. بحث قاچاق، سوداگری و دلالی باید یکبار برای همیشه در کشور جمع شود و با تصمیمات مقطعی نمی‌توان گره‌ای را باز کرد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادعای ما از ابتدا این بود که می‌خواهیم کشوری توسعه یافته باشیم، اما واقعیت این است که با تولید پراید بی‌کیفیت با قیمت بالایی که در باور هیچ کسی نمی‌گنجد راه به جایی نمی‌بریم. معتقدم که کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی باید در مهلت باقیمانده با قدرت به این موضوع ورود کرده و همگام با سازمان بازرسی نسبت به ساماندهی قیمت خودرو اقدام کند. در ادامه مجلس یازدهم باید این موضوع را دنبال کند.

وی در ادامه تاکید کرد: پیگیری افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو می‌تواند یادگاری مثبتی از مجلس دهم برجای بگذارد. از سوی دیگر سازمان های تعزیرات و بازرسی باید با تمام قدرت وارد شده و جلوی این افزایش قیمت را بگیرد. شورای رقابت نیز باید نسبت به متعادل‌سازی قیمت‌ها اقدام کرده و هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشد.