مفاهیم زیبایی شناختی زیبایی، به منظور ایجاد هارمونی و ایجاد هارمونی و ایجاد چهره ای جذاب، منحنی ها، کانتورها، ابعاد و نسبت های خاص را برآورده می کند. در گذشته، تکنیک های جراحی در زمینه جوان سازی صورت حاکم بوده اند. اهمیت ترمیم حجم توسط ژل برای صورت اکنون شناخته شده است و در بسیاری از موارد بر بالا بر دو بعدی به دست آمده هنگام استفاده از پوست برتری داشته است. در بعضی موارد روشهای جراحی حتی ممکن است از دست رفتن ظاهری حجم را تشدید کند. پرکننده های پوستی را میتوان به روش های مختلفی بررسی کرد مانند تقویت حجم بافت از طریق روشهای غیر تهاجمی با استفاده از پرکننده های تخریب پذیر تجزیه پذیر بافت نرم می تواند با پر کردن چین های لب و بهبود خطوط و چین و چروک های ظریف، ظاهر پیری را به صورت جوان بازگرداند و در عین حال برای همه بیماران در کلیه گروهای قومی ایمن و موثر باشد. برای دریافت این نوع خدمات به تزریق ژل و بوتاکس آرمان الهیه نیز میتوانید مراجعه کنید.

v1

نحوه کار تزریق ژل و بوتاکس

پرکننده های پوستی از زمان معرفی پرکننده های پوستی مبتنی بر کلاژن گاوی در دهه 1980، تقاضای حیرت انگیزی را در بازار آمریکا تجربه کرده اند.  معرفی یک پرکننده مبتنی بر اسید هیالورونیک ( HA ) در پایان 2003، استفاده از پرکنند های پلیمری را 700 درصد افزایش داده است. یکی از سایت های بین الملل تزریق ژل و بوتاکس اینجا میباشد که میتوانید مشاهده کنید. امروزه، طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک زیبایی در 2006، پرکننده های پوستی مبتنی بر HA سریعترین روش زیبایی غیر تهاجمی در ایالات متحده هستند، در حالی که لیست پرکننده های تزریقی با استفاده از ترکیبات مختلف نوآورانه همچنان در حال گسترش است، پرکننده های HA  هنوز هم محبوب ترین عامل پرکننده پوستی برای مدیریت پیری صورت هستند. پرکننده های HA  مشتق شده از حیوانات، بیش از 18 سال در ایالات متحده و حتی طولانی تر در کشورهای مختلف جهان در دسترس هستند. این مشتقات با ترکیبات زیست محیطی سازگاری دارد. به طور کلی، پیشرفت های اخیر در تکنیک های تزریق ژل و بوتاکس و درک بهتر پیر شدن صورت می تواند در هنگام  استفاده از پرکننده های پوستی هیالورونان متقاطع برای ترمیم صورت، نتایج برتر را در اختیار انژکتورها قرار دهد. زمان  با ایجاد تغییرات سلولی و آناتومیکی و در نتیجه از بین رفتن حجم بافت نرم، پیری صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. با پیشرفت فن آوری های جدید، پزشک این فرصت را دارد که با استفاده  از پرکننده های پوستی، این تغییرات را برطرف کند. پرکننده های پوستی اسید هیالورونیک ( AH)محبوب ترین و غیر دائمی تزریقی هستند که امروز برای اصلاح نقص بافت نرم صورت در اختیار پزشکان است. این ماده به دلیل توانایی عظیم آن در اتصال آب و سهولت کاشت، گزینه ای موثر، غیر تهاجمی و غیر جراحی برای اصلاح نقایص کانتور صورت می باشد. پرکننده های پوستی HA  مانند تزریق ژل و بوتاکس کاملا بی خطر و موثر در روند جوانی میباشد.

v2

تزریق ژل برای اولین بار توسط دو دانشمند آمریکایی در دانشگاه  کلمبیا در شهر نیویورک انجام شد. در سال 1934 آنها توانستند با تزریق ژل و بوتاکس ظاهری شفاف و پوستی صاف و بدون چین و چروک را برای انسانها بدست بیاورند. در طول 50 سال متخصصین HA  و تزریق ژل و بوتاکس به دلیل خاصیت هیدراتاسیون، برای ترمیم زخم و درمان مفاصل آتروز به منظور کمک به رفع چین و چروک مورد استفاده قرار گرفت . با پیشرفت تکنولوژی در چند سال گذشته این ماده به اندازه های مختلف مولکولی توسعه یافته است. در حال حاضر، مواد تزریق ژل و بوتاکس به دلیل داشتن مواد HA  توانایی منحصر به فردی در از بین بردن و رفع چین و چروک داشته و بیشتر برای اهداف زیبایی در صورت بیماران استفاده میشود و باعث افزایش شادابی و جوانی پوست خواهد شد.

اسید هیالورونیک تزریقی HA  نوعی پرکننده های قوی و موقت پوستی است. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در خارج از بدن و بیشترین غلظت در مفاصل، چشم ها و پوست یافت میشود. در پوست ، اسید هیالورونیک جذب آب می شود و این باعث می شود تا پوست آبرسانی شود. با افزایش سن، چربی، ماهیچه ها، استخوان و پوست صورت شروع به لاغر شدن می کند. این کاهش حجم به صورت غرق ساییدگی صورت، خطوط ریز،چین  چروک، چین خوردگی و لبهای نازک منجر می شود. تزریق HA  برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک، چین و چروک صورت و ایجاد ساختار، چارچوب و حجم در صورت و لب ها استفاده میشود. اثرات اسید هیالورونیک تزریقی بلافاصه مشاهده می شود.

 

قبل از تزریق باید چه نکاتی را رعایت کرد

در ابتدا، یک متخصص پوست، تاریخچه بیمار را مرور خواهد کرد و وضعیت مورد معالجه را بررسی می کند. مناطقی که باید مورد عمل جراحی قرار گرفت را باید تمیز نگاه دارید. اگر عفونت پوستی وجود داشته باشد، باید درمان و ترزیق ژل به تعویق بیوفتاد تا زمانی که برطرف شود.