به گزارش پارس نیوز، 
سعید محمدیان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی با اشاره به لغو سخنرانی حسن عباسی در این دانشگاه گفت: امروز قرار بود مراسم سخنرانی حسن عباسی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان پیرامون فراز و فرود مفهوم عدالت در جمهوری اسلامی برگزار شود که از طرف دانشگاه لغو شد.

محمدیان تصریح کرد: در خواست مجوز سخنرانی حسن عباسی را چند وقت روز پیش برای هیات نظارت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان فرستادیم که با مخالف این هیات روبروی شدیم؛ و هیچگونه توضیحی برای این مخالفت نداشتند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی در ادامه تصریح کرد: ما طبق ماده ۹ می‌توانیم این برنامه را درون تشکیلاتی برگزار کنیم. بسیج دانشجویی این دانشگاه برای بار دوم نامه در خواست را به هیات نظارت دانشگاه ارسال کرد، اما هیچ جوابیه کتبی در این خصوص دریافت نکردیم و فقط به صورت شفاهی به ما گفتند که اجازه برگزاری این جلسه نداریم.

وی گفت: با توجه به اینکه هیچگونه جوابیه کتبی برای ما ارسال نشد در فضای مجازی اطلاع رسانی کردیم که «برنامه درون تشکیلاتی ویژه بسیج دانشجویی با حضور سخنرانی حسن عباسی برگزار می شود».

محمدیان تاکید کرد: متاسفانه در مواقع ضروری رئیس دانشگاه در دانشگاه حضور ندارند و گویا به ترکیه سفر کرده اند در پی تماسی که با احمدی، رئیس حراست دانشگاه داشتیم متوجه شدیدم که رئیس و حراست دانشگاه به دادسرای تعهد دادند که حسن عباسی به دانشگاه نیاید و گفتند که تحت فشار فرمانداری آذرشهر هستیم.

photo_2018-11-27_17-01-31

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان جلوی درب ورودی دانشگاه تجمع کردند و حسن عباسی برای دانشجویان سخنرانی کرد.

محمدیان اظهار داشت: با تجمع دانشجویان در دانشگاه هیچ کدام از مسئولین حاضر به پاسخ گویی نشدند و دانشجویان با توجه به عدم حضور مسئولین به سمت دفتر رئیس دانشگاه رفتند و در آنجا تحصن کردند.

مسئول بسیج دانشجویی بیان کرد: با تحصن دانشجویان قائم مقام رئیس در دانشگاه شهید مدنی شروع به سخنرانی کرد.

photo_2018-11-27_17-01-44

وی گفت: ما به مسئولان دانشگاه گفته ایم یک روز به شما مهلت می‌دهیم که مراسم سخنرانی حسن عباسی به صورت درون تشکیلاتی در دانشگاه برگزار شود اگر اجرا نشود عواقبی خواهد داشت. متاسفانه حراست و رئیس دانشگاه هیچ گونه ارزشی برای دانشجویان قائل نیستند.