به گزارش پارس نیوز، 

چندی پیش تصاویری از یک گوشی Huawei P20  با ظاهری شکسته شده در شبکه های اجتماعی منتشر شد. ظاهرا داستان این بوده که یک گوشی Huawei p20 به طور سهوی از یک ساختمان بلند افتاده و از این سقوط جان سالم به در برده است. جالب اینکه این گوشی بعد از این اتفاق همچنان کارایی خود را حفظ کرده است.

photo_2018-10-24_14-28-11

 

بر اساس پست منتشر شده درباره جزییات این سقوط در شبکه اجتماعی چینی Weibo، این گوشی از طبقه ی بیست و یکم یک برج (با ارتفاع بیش از 60 متر) سقوط کرد و بر سطح آسفالت خیابان فرود آمد. همه شاهدین این آزمایش و حتی مالک گوشی بر این باور بودند که این تلفن همراه دیگر قابل استفاده نخواهد بود اما نتایج غیره منتظره ی این اتفاق نشان داد Huawei P20 بسیار پرقدرت تر از تصور ما ساخته شده است!

photo_2018-10-24_14-28-15

 

این گوشی پس از این سقوط به شدت ضربه دید و صفحه نمایش آن ترک خورده و تکه تکه شد. همچنین گوشه های بدنه گوشی مذکور، 30 درجه خم شده و دوربین عقب هم به طور کامل از بین رفت. با وجود این آسیب های قابل توجه و بر خلاف انتظار صاحب این گوشی، امکاناتی مانند قابلیت تشخیص چهره، بلوتوث و حتی برخی اپلیکیشن های گوشی مانند گذشته قابل استفاده بودند!

 
به طور کلی، سقوط از ارتفاع بیش از 60 متری، بسیار بالاتر از استاندارد تعریف شده برای آزمایش سقوط از ارتفاع گوشی های هوشمند است و می توان گفت شاید اگر این اتفاق برای گوشی دیگری افتاده بود، نتایج به گونه دیگری می شد. 
photo_2018-10-24_14-28-06

 
پس از فراگیر شدن این خبر در رسانه های اجتماعی، پاسخ مدیران خدمات پس از فروش هواوی به کاربران اینترنتی این بود که "این اتفاق برای گوشی جدیدی مانند  Huawei P20 بسیار ناراحت کننده است. ما به مالک گوشی توصیه می کنیم که در اولین فرصت ممکن از تمامی داده ها و اطلاعات گوشی خود پشتیبان گیری نماید. پس از این مرحله این گوشی را جهت دریافت خدمات پس از فروش به نزدیک ترین مرکز ارائه خدمات مشتریان هوآوی جهت تعمیر ارسال کند."