سردار حمید هداوند با اشاره به اینکه طرح مقابله با سرقت منزل در صدر اولویت‌های پلیس پایتخت قرار دارد و برای مقابله با سرقت منزل، بیان داشت: در بررسی‌های صورت گرفته در نیمه اول آبان ماه سال جاری با تلاش‌های صورت گرفته شاهد کاهش ۱۸ درصدی وقوع سرقت منزل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این طرح از گشت‌های خودرویی و موتوری به صورت هدفمند استفاده می‌شود، عنوان داشت:  درحال حاضر این طرح در ۴۰ کلانتری هدف انجام می‌شود که در بررسی‌های صورت گرفته میزان سرقت در این مناطق بیش از سایر نقاط شهر می‌باشد.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه سرقت منزل امنیت و آرامش مردم و جامعه را به شدت به مخاطره می‌اندازد، خاطر نشان کرد: پلیس با همه توان و با قدرت با کسانی که بخواهند امنیت و آرامش مردم را به مخاطره بی اندازند، برخورد خواهد کرد.

سردار هداوند با اشاره به اینکه برخی شرایط اقتصادی و .. موجب افزایش میزان سرقت شده اند، بیان داشت: نصب برخی تجهیزات از جمله دوربین مداربسته، استفاده از دزد گیر و ... می‌تواند در کاهش سرقت تاثیر وضعی داشته باشد از این رو استفاده از اینگونه امکانات توصیه می‌شود.

 

منبع: فارس