صادق ضیاییان کارشناس هواشناسی با بیان اینکه براساس آخرین نقشه‌های پیشیابی یکشنبه در برخی نقاط خراسان رضوی، خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان، بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز یکشنبه در ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و روز دوشنبه در برخی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل،کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

او اظهار کرد: روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی و شمال غرب کشور و تقویت بارش‌ها در آذربایجان شرقی و غربی اردبیل بارش در استان‌های ایلام زنجان البرز و قزوین نیز شاهد خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی توضیح داد: روز چهارشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی دامنه‌های البرز واقع در استان‌های قزوین،البرز تهران،گیلان و غرب مازندران خواهیم داشت و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، لرستان و شمال ایلام را فرا خواهد گرفت.

ضیائیان تصریح کرد: روز پنجشنبه در شمال غرب کشور استان‌های واقع در البرز مرکزی، مرکزی، شمال استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه در شمال سمنان، شرق تهران، شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی،گلستان مازندران، غرب گیلان ،جنوب استان مرکزی و لرستان و غرب اصفهان بارش پراکنده را خواهیم داشت، افزود: تا روز چهارشنبه برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور افزایش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

او بیان کرد: امشب خلیج فارس غرب دریای عمان سه شنبه و چهارشنبه در غرب دریای خزر چهارشنبه و پنجشنبه در غرب خلیج فارس مواج است و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی نقاط غرب و غرب مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش باد را خواهیم داشت و بیشترین دمای تهران ۲۰ و کمترین آن ۱۲ درجه خواهد بود.