به گزارش پارس به نقل از آرامش، بسیاری از این زوج ها البته چه هنری و… دلیل جدایی شان را عدم تفاهم می دانند. این بار میزبان زوج جوانی بودیم که تجربه سال ها زندگی مشترک شان را در اختیارمان قرار دادند و به ما گفتند چطور می توان با تکیه بر صبر و صداقت یک زندگی دور از تنش را پشت سر گذاشت.

Ÿ اکثر مخاطبان ما می دانند که شما در یک سریال تلویزیونی با هم آشنا شدید و این آشنایی در نهایت به ازدواج ختم شد اما خب شاید آنها ندانند که ملاک شما برای انتخاب یکدیگر چه بود و چه چیزی در همدیگر دیدید که باعث شد تا به امروز در کنار هم باشید؟

سحر: در سوال تان به نحوه آشنایی ما اشاره کردید، ما در پشت صحنه یک سریال… وقتی با یکدیگر آشنا شدیم، هر دوی مان حس کردیم به لحاظ اخلاقی شباهت زیادی بین مان وجود دارد و خب همین شباهت ها در ما نوعی عشق و علاقه را به وجود آورد به طوری که حس کردیم می توانیم به یکدیگر انرژی مثبت منتقل کنیم. از طرفی، در زمانی که با یکدیگر همکار بودیم فرصت زیادی در اختیارمان بود تا بتوانیم همدیگر را بیشتر و بهتر بشناسیم و بعدها به این باور مشترک رسیدیم که می توانیم با یکدیگر زوج خوبی را تشکیل دهیم.

نیما: وقتی سحر را برای بار اول دیدم حس کردم او همان فردی است که در زندگی مشترک به دنبال او هستم. او سرشار از حس زندگی بود و از طرفی صداقتش، من را تحت تاثیر قرار می داد. مدتی گذشت و همان طور که خود سحر هم به آن اشاره کرد، متوجه نقاط مشترکی که با یکدیگر داشتیم، شدیم و بعد تصمیم گرفتیم با هم ازدواج کنیم و از آن تصمیم الان تقریباً ۱۰ سال گذشته است.

Ÿ برای بسیاری از مخاطبان جالب است بدانند که بازیگرهای مورد علاقه شان چطور جشن عروسی شان را برگزار کردند و چه تدارکی برای آن دیدند، چون برای بسیاری روز ازدواج شان مهمترین روز زندگی شان است و دوست دارند این روزها را به بهترین شکل برگزار کنند. با این اوصاف برای ما تعریف کنید که مراسم عروسی تان چطور بود؟

سحر: شاید کمی عجیب و دور از ذهن به نظر برسد اما خب ما برعکس بعضی از زوج ها که تصورشان بر این است که با برگزاری یک مراسک آنچنانی عروسی می توانند میزان خوشبختی شان را به دیگران نشان دهند تمایلی در این زمینه نداشتیم و ترجیح دادیم که یک مهمانی ساده و دور از هیاهو برگزار کنیم. گرفتن جشن عروسی و هزینه کردن در آن یک مورد کاملاً شخصی است و کسی نمی تواند برای دیگری در این مورد نسخه ای بپیچد اما تصور من بر این است که میزان خوشبختی هیچ ارتباطی با هزینه ای که شما برای عروسی تان در نظر می گیرید ندارد.

Ÿ وقتی این تصمیم را گرفتید خانواده هایتان مخالفتی در این باره نداشتند؟

نیما: خوشبختانه ما صاحب خانواده هایی هستیم که از آگاهی کافی برخوردارند و به این موضوع واقفند که تجملات، تاثیری در احساس رضایت ما از زندگی ندارد. وقتی این موضوع را با آنها در میان گذاشتیم هیچ مخالفتی در این باره نداشتند و تنها برای ما آرزوی خوشبختی کردند. خیلی از زوج ها بعد از مدت کوتاهی که از ازدواج شان می گذرد دچار اختلاف نظر می شوند و وقتی هم پیگیری می کنیم متوجه می شویم ریشه بسیاری از مشکلات در مسائل مالی و عدم تفاهم است.

Ÿ حالا چه شد که تصمیم گرفتید خارج از تهران زندگی کنید و به لواسان بروید؟

سحر: من و نیما هر دو به شدت از شلوغی و ترافیک فراری هستیم. به همین خاطر دوست داشتیم محیط زندگی مان به نوعی در کنار طبیعت باشد، از طرفی نمی توانستیم چندان از تهران (به واسطه کارمان) دور شویم و به دنبال جایی می گشتیم که هر دو فاکتور را دارا باشد یعنی هم به تهران نزدیک باشد و هم از طبیعت زیبایی برخوردار باشد که بهترین گزینه در آن شرایط برای ما لواسان بود.

Ÿ همه آدم ها یک زنگ تفریح برای خودشان دارند؛ جایی که به اعتقاد بسیاری حکم سوپاپ برای آنها را دارد و باعث می شود انرژی منفی از زندگی شان خارج شود برای شما این موضوع چه تعریفی دارد؟

نیما: بدون این سوپاپی که شما از آن حرف می زنید زندگی تقریباً محال است، خب ما معمولاض در این شرایط ترجیح می دهیم به دامن طبیعت پناه ببریم و انرژی مثبت را از آنجا دریافت کنیم. خوشبختانه من و سحر هر دو شیفته طبیعت هستیم و از اینکه بتوانیم هر از چند گاهی با یکدیگر در آغوش طبیعت قدم بزنیم لذت می بریم.

Ÿ شما هر دو شاغل هستید و خب معمولاً در خانواده هایی از این دست، کارهای خانه، محلی برای بحث است که مسئولیت آن با چه کسی است؟

سحر: این موضوعی که شما از آن حرف می زنید در ظاهر بسیار ساده است اما خب زندگی بسیاری از زوج ها را تحت تاثیر قرار می دهد. به نظرم زن و شوهرها باید یاد بگیرند که کار خانه متعلق به هر دوی آنها است و نباید این را محلی برای بحث قرار دهند. وقتی زن و شوهر با هم کار می کنند مسئولیت شان نسبت به یکدیگر افزایش پیدا می کند چون باید همدیگر را حمایت کنند تا کسی در این میان آسیب نبیند. من و نیما در این میان توانستیم همه مسائل را بین خودمان حل کنیم و تا به حال پیش نیامده که بخواهیم به خاطر مسائلی از این دست با یکدیگر بحث کنیم.

Ÿ با این تفسیر چه کسی بیشتر آشپزی می کند و دستپخت کدام تان بهتر است؟

نیما: نمی توانم این حقیقت را پنهان کنم که دستپخت سحر کم نظیر است، هر چند که او زیاد حوصله آشپزی ندارد اما خب همیشه از دستپختش لذت می برم.

سحر: البته نیما هم دستپخت خیلی خوبی دارد و کسانی که یک بار غذاهای او را خورده اند به مشتریان پروپا قرصش تبدیل شده اند.

Ÿ فکر می کنید بزرگترین دلیل که باعث شده است زندگی مشترک تان تا به امروز دوام بیاورد چیست؟

سحر: عوامل زیادی وجود دارد که باعث دوام یک زندگی مشترک می شود و خب این عوامل برای هر زوجی متفاوت است اما خب برای من و نیما آن چیزی که در راس این عوامل قرار دارد، صداقت است. چون صداقت باعث می شود ما هیچ چیزی برای پنهان کردن از یکدیگر نداشته باشیم و بدون هیچ پنهان کاری در کنار یکدیگر زندگی کنیم.

نیما: البته من و سحر دارای یک روح مشترکیم؛ این روح مشترک هم به این معناست که ما برای کارهایمان خیلی مجبور نمی شویم به یکدیگر توضیح بدهیم و تقریباً می دانیم که از یکدیگر چه می خواهیم.

Ÿ شما به جز سریال مسیر انحرافی تاکنون بازی مشترکی با یکدیگر نداشتید، علت این موضوع چیست؟

سحر: وقتی هر دو با هم در یک کار حضور پیدا می کنیم سختی های خاص خودش را دارد که پررنگ ترین آن این است که هر دوی ما باید با هم به لوکیشن تصویربرداری برویم و با هم برگردیم و در این شرایط کسی در خانه نیست که هنگام برگشتن بتواند فضای خانه را برای استراحت آماده کند. اما با این وجود برای من و همسرم تجربه جالبی بود.

Ÿ بعضی ها معتقدند ازدواج باعث محدود شدن زوج ها می شود.

نیما: این موضوع به دیدگاه آدم ها بر می گردد و اینکه چه میزان شناخت از یکدیگر دارند، من و سحر هر دو با شرایط کاری و خصوصیات اخلاقی هم آشنا هستیم و خب همین موضوع باعث می شود هیچ گاه یکدیگر را محدود نکنیم، از طرفی سعی می کنیم هر دو نسبت به اتفاقات پیش آمده صبور باشیم، صبر و قضاوت نکردن باعث می شود زندگی راحت تری را پشت سر بگذاریم بدون آنکه احساس محدودیت به سراغ ما بیاید.