بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی پنجشنبه بارش در استان‌های خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، غرب فارس، شمال بوشهر،ایلام، اصفهان، مرکزی، قزوین، البرز، همدان و برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، سمنان، تهران و بارش پراکنده برای برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، یزد کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه بارش‌ها در خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و غرب فارس رخ خواهد داد.

جمعه بارش در خوزستان، بوشهر، شمال و غرب فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و پاره‌ای از مناطق استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، همدان، استان مرکزی، تهران، البرز، قم، سمنان، یزد، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی و خراسان شمالی رخ خواهد داد.

پیش‌بینی بارش پراکنده باران در کل کشور در روز شنبه

شنبه بارش پراکنده در کل کشور به جز غرب شمال غرب و جنوب شرق و بارش با شدت بیشتر برای شرق اصفهان، شمال کرمان و شرق خراسان رضوی و جنوب یزد پیش‌بینی می‌شود.

یکشنبه در جنوب شرق و شرق بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد و سامانه به تدریج از مرزهای شرقی از کشور خارج خواهد شد.

دوشنبه جوی آرام در کل کشور حاکم خواهد بود.

گفتنی است که طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف و باران و در استان‌های جنوبی به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود. همچنین شنبه و یکشنبه در نوار شمالی کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه دما پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه شمال خلیج فارس، جمعه و شنبه دریای خزر و یکشنبه شرق مرکز خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شوند.