به گزارش پارس نیوز، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در یکصد و دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه ۱۶ دی ماه) برگزار شد، در پاسخ به سوالی در خصوص منبع انتشار بوی نامطبوع که روز چهارشنبه در سطح شهر تهران پراکنده شده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کمیته‌ای به این منظور تشکیل شده که خانم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست پیگیری آن را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه اظهارنظر‌ها در خصوص بوی نامطبوع روز چهارشنبه بسیار پراکنده است، گفت: نمی‌خواهم در این موضوع اظهارنظر دیگری کنم و اگر من هم به آن اضافه کنم به مسئله دامن زده می‌شود و چنانچه تاکنون برای آن جوک و لطیفه ساخته شده است، حرف‌های من هم تبدیل به جوک می‌شود و از آنجایی که موضوع حساس است، باید صبر کنیم تا پیگیری‌های خانم نوری به نتیجه برسد و علت را اعلام کند.

هاشمی تصریح کرد: ما در جلسه هم اندیشی در مورد بو صحبت نکردیم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به بازگشت تذکرات شفاهی به صحن شورای شهر گفت: ما تذکرات را برگرداندیم، اما شرطش این است که تعداد تذکرات زیاد نشود و اگر در حد چند مورد باشد، در صحن مطرح می‌شود، اما اگر تعداد آن به ۶ یا ۷ مورد برسد من مجبور می‌شوم جلوی آن را بگیرم تا وقت جلسه گرفته نشود.

وی با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق برنامه سوم را بررسی خواهیم کرد و سپس یکشنبه هفته آینده به صحن خواهیم آمد، تصریح کرد: بعد از آن‌که برنامه تصویب شد به شهرداری ابلاغ خواهد شد و بودجه را بر اساس برنامه سوم به ما خواهند داد.

هاشمی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا هزینه مطالعات معاونت ترافیک با رقم اعلام شده از سوی رئیس کمیسیون ترافیک شورا تفاوت فاحشی دارد، گفت: من این موضوع را نشنیده‌ام و اطلاعی از آن ندارم.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا پورسیدآقایی گفته است اعضای شورای شهر نباید در کار شهرداری دخالت کنند، گفت: من متأسفانه این موضوع را هم نخوانده‌ام و طرح این موضوعات بیشتر اختلاف انگیز به نظر می‌آید.