به گزارش پارس نیوز، 

روز گذشته تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که از تکرار تنبیه بدنی دانش‌آموزان خبر داشت. در این ماجرا، دانش‌آموز یکی از مدارس شهرستان جم با کابل حکایت داشت.

در این رابطه آموزش‌وپرورش شهرستان جم اعلام کرده است: در پی انتشار مطلبی در خصوص تنبیه بدنی دانش‌آموزان در شهرستان جم، بررسی این موضوع در دستور کار آموزش و پرورش شهرستان قرار گرفت. در بررسی‌های به عمل آمده، دانش آموز شناسایی شد و مدیر آموزش و پرورش، اعضای انجمن اولیا ومربیان، مدیر آموزشگاه و معلم نامبرده در منزل والدین دانش‌آموز حضور یافتند و از او دلجویی کردند.

مدیریت آموزش و پرورش جم با ابراز تاسف از اتفاق به وجود آمده اعلام می‌کند با بررسی‌های انجام شده، این دانش‌آموز با خط کش توسط معلم تنبیه شده است و با وجود این که اولیای دانش‌آموز هیچ گونه شکایتی در این زمینه ندارند پرونده معلم خاطی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

همچنین خلیل نیکخواه مدیر آموزش وپرورش جم با تاکید بر موضوع ممنوعیت تنبیه بدنی دانش‌آموزان، گفت: بارها در جلسات، به صورت شفاهی و همچنین طی بخشنامه‌های مختلف این موضوع به اطلاع همکاران فرهنگی رسانده شده است که تنبیه بدنی خط قرمز آموزش وپرورش محسوب می‌شود و در صورت بروز چنین اتفاقاتی با افراد خاطی وفق مقررات انضباطی برخورد خواهد شد.