به گزارش پارس نیوز، علی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با توصیه‌های بهداشتی به کسانی که در ایام اربعین به کربلا سفر کرده‌اند، گفت: هموطنای که برای مراسم اربعین حسینی به عراق سفر می‌کنند برای اینکه در صحت و سلامتی کامل زیارت خود را انجام بدهند با رعایت چند نکته ساده می توانند خود را از بیماری‌های سخت حفظ کنند.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به این نکات افزود: در بخش تغذیه  شیوع بیماری وبا بسیار جدی است و هموطنان به حد زیادی به این نکات توجه داشته باشند و از  ابتلاء به وبا جلوگیری کنند. یکی از آنها مربوط به مواد غذایی است زائران در این سفر حتماً از  استفاده  سالاد جلوگیری کنند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه برای تهیه سالاد وحجم زیادی از کاهو نیاز است و ممکن است آنها خوب شستشو نشود امکان شیوع بیماری‌هایی مانند وبا از این طریق وجود دارد. بنابراین از زائران محترم خواهشمندیم که از سرو سالاد در این مسیر خودداری کنند.

حیدری با اشاره به اینکه نکته بعدی مربوط به آب آشامیدنی است، عنوان کرد:هموطنان حتماً در طول سفر از آب معدنی استفاده کنند و استفاده از آب شیر و لوله خودداری کنند با این دو کار ساده تا حد زیادی از شیوع بیماری‌هایی مانند وبا و اسهال آبکی جلوگیری می شود.

معاون جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه در صورت بروز بیماری حتماً آب زیاد مصرف شود، گفت: اگر افراد دچار این بیماری‌ها شدند حتما به درمانگاه مراجعه کنند و تا زمان رسیدن حتما به اندازه کافی آب مصرف کنند و توصیه می‌کنیم اگر در طول مسیر دسترسی به سرویس بهداشتی هم مشکل هست باز هم آب زیاد مصرف کنند تا به اولین پایگاه درمانی برساند.