به گزارش پارس نیوز، جهانبخش مرادی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از اهداف اساسی و مهم این نهاد ارائه خدمات عمرانی، تامین، تعمیر مسکن و سر پناه امن برای مددجویان است، گفت: در شش ماه نخست امسال ۷۵ مددجوی تحت حمایت در شهرها صاحب خانه شدند و۲۴ مددجوی ساکن در روستاها نیز تا پیان امسال صاحب خانه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه اگر مسکن مددجویان از نظر احداث و بهسازی مناسب باشد بسیاری از مشکلات آنان حل خواهد شد، اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال برای امور مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران نزدیک به پنج میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان تهران به اداراتی که بیش‌ترین تحویل را داشته‌اند اشاره کرد و گفت: کمیته امداد دماوند با تحویل ۱۸ واحد شهری و اداره کمیته امداد منطقه ۱۵ شهر تهران با خرید پنج واحد مسکونی شهری بیشترین خرید را به خود اختصاص داده‌اند.

مرادی افزود: برای تهیه مسکن روستائیان ۲۴ واحد در پردیس در حال احداث است که تا پایان امسال به مددجویان روستایی تحویل می‌شود. علاوه بر واگذاری این واحدها برای ۴۹۶ واحد مسکونی نیز تعمیرات جزئی و کلی انجام شده است که شهرستان بهارستان با تعمیر ۴۵ واحد و منطقه ۱۷ شهر تهران با تعمیر ۱۲ واحد مسکونی بیش‌ترین تعمیرات را انجام داده است. همچنین برای تعمیر، نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی دو میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان اختصاص یافته است.