به گزارش پارس نیوز، 

مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این مراسم، غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران، باقری، معاون مالی و پشتیبانی و عمرانی، فاضلی هریکندی، مدیریت حفاظت و اطلاعات، صادقی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان، امام جمعه، فرماندار، رؤسای حوزه های قضایی همجوار، مقامات اجرایی، امنیتی و انتظامی، قضات و کارکنان اداری، اعضاء شورای حل اختلاف و خانواده معظم شهداء حضور داشتند.

 رئیس کل دادگستری استان تهران در این مراسم با تسلیت ایام مصیبت خاندان عصمت و طهارت(ع) و آرزوی بهره مندی کامل از فیوضات معنوی این ایام برای زائرین اربعین حسینی با اشاره به زیارت اربعین که از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است، اظهار داشت: آن حضرت در توصیف مقام جدشان می‌فرمایند: «السلامُ علی وَلیِّ الله و حبیبه»؛ سلام بر ولی و حبیب خدا، «السلامُ عـَلی خلیلِ اللهِ وَ نجیبه»؛ سلام و درود بر خلیل و گزیده خدا.  «السلامُ علی صَفیِّ اللهِ و ابن ِ صَفیّـه»؛ درود بر برگزیده خداو 

وی ادامه داد: در این زیارت شریف آن حضرت اوصاف و ویژگی‌های تمام انبیاء را در حضرت سید الشهدا(ع) تجمیع کردند، از حضرت آدم که به صفی الله  و حضرت ابراهیم که به خلیل الله ملقب و نبی مکرم اسلام(ص) که حبیب الله است تا مردم بفهمند که امام حسین(ع) در بر دارنده همه کمالات انبیاء از آدم تا خاتم است.

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه تشریح کرد: اگر دنبال حق و حقیقت و کمال و هدایت هستید همه را در قیام ابا عبدا.. الحسین (ع)، زندگی و سیره آن حضرت بجویید و ما در منابع و معارف دینی در مورد انبیاء و اولیاء مضامین صلوات ها را داریم؛ اما در مورد خاص حضرت سید الشهداء(ع) بیشتر از سلام استفاده می‌کنیم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در این رابطه بعضی از بزرگان تفسیر داشته‌اند که سلام یعنی خداوند حافظ تو باشد و یا به معنای سلامتی است، یعنی آرزوی سلامتی برای یکدیگر داشته باشیم و برخی نیز گفته‌اند که به معنای تسلیم است؛ یعنی آنچه که تو می‌گویی، من تسلیم اراده و فرمان تو هستم و وقتی به سید الشهداء(ع) سلام می ‌نیم؛ همه این معانی اراده می‌شود از جمله سلامتی، حفظ و حراست و از همه مهمتر اینکه من دارم عهد می‌بندم که از ناحیه من آسیبی به شما نرسد.

وی یادآورشد:گاهی به واسطه عملکردهایمان به آن حضرت آسیب می‌رسانیم و باید مراقب باشیم؛ مبادا اعمال و کارهای ما به راه، رسم، آرمان و هدف امام حسین(ع)  آسیب برساند و باید عهد و پیمان ببندیم که وقتی به آن حضرت سلام می‌دهیم، مصمم باشیم از ناحیه ما آسیبی به امام حسین(ع) و آرمان‌هایی که ایشان برای آن قیام کردند وارد نشود.

رئیس کل دادگستری استان تهران  تصریح کرد: متاسفانه این روزها مطالبی عنوان می‌شود که جرائمی مانند بی حجابی و شرب خمر کم اهمیت جلوه کنند؛ در حالی که این امور مظهر بی توجهی به دین خداست. ما تاریخ و فرهنگ امام حسین(ع) را به طور دقیق مطالعه و درک نمی‌کنیم تا به این نکته پی ببریم که امام حسین(ع) در برابر یزید ایستاد؛ کسی که شارب خمر و نسبت به دین خدا بی اعتنا بود و اتفاقی که در دوران یزید می افتاد، این بود که دین خدا داشت از بین می رفت و حضرت سید الشهداء (ع) برای نجات دین خدا قیام کرد و مبادا که در برابر دین خدا و کم رنگ شدن آن کوتاهی کنیم؛ هرچند که هرگز چنین رویدادی اتفاق نخواهد افتاد.

وی خاطر نشان ساخت: حضرت امام حسین(ع) می فرمایند:  «لایَحِلُّ لِعَینٍ مُؤمِنَةٍ تَرَى اللّه َ یُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَیِّرَهُ » بر هیچ چشم مؤمنى روا نیست که ببیند خدا نافرمانى مى‌شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن که آن وضع را تغییر دهد.

اسماعیلی بیان داشت: بنابراین مطابق با این حدیث شریف شما مقامات،روحانیت ارجمند و فرماندهان انتظامی و امنیتی و قضات در برابر معصیت نسبت به دین خداوند کوتاه نیایید و مجال ندهید در مورد اجرای دستورات الهی گناه و غفلت صورت پذیرد؛ تا چه رسد به اینکه در صدر اخبار ما قرار بگیرد که به واسطه مصرف مشروبات الکلی چندین نفر در کشور نابینا و کشته شدند و ما براساس عهدی که با امام حسین(ع) بسته ایم؛ نباید اجازه بدهیم که بندگان خدا در برابر خداوند متعال دچار گناه و انحراف گردند.

وی  افزود: تغییر در مدیریت‌ها امری عادی و طبیعی است و برای پیشرفت، بهبود و تامین نیاز های سایر بخش‌ها و دیگر امور لازم است و همان طور که قبلاً عنوان شد؛ ما در تمامی بخش‌های دادگستری از جمله دادگاه‌های تجدید نظر با مشکل مواجه هستیم  و تصمیم گرفتیم از حضور برادرمان بهرام حسنی در دادگاه‌های تجدید نظر تهران استفاده کنیم که جزء عالی ترین دادگاه‌های کشور است و به نحوی نیز این تصمیم  تقدیر از زحمات ارزشمند وی در طی مدت هشت سال در این منطقه است.

اسماعیلی به بیان چند توصیه به مدیران و قضات پرداخت و تاکیدکرد: ما باید مراقب خودمان باشیم و تلاش ما در جهت تقویت بنیه علمی، فرهنگی، دینی و معنوی باشد و در یک کلمه مواظب باشیم تا از ناحیه ما آسیبی به دین خدا نرسد؛ چرا که در قیامت جواب هر چیز را شاید بتوانیم بدهیم؛ ولی جایی که در عملکرد و تصمیم و قضاوت ‌های ما آسیب به دین خدا رسیده آن را نمی توانیم جواب بدهیم.

رئیس دکل دادگستری استان تهران اضافه کرد: باید از اهداف و آرمان‌های دین خدا و آرمان‌های سید الشهداء(ع) پاسداری کنیم و از حقوق عامه و شهروندان محافظت و مراقبت نماییم؛ چرا که ما خدمت گزار مردم هستیم و نباید اجازه بدهیم حقوق شهروندان، توسط کسی ضایع بشود و قانون را بی کم و کاست و بطور یکسان برای همه اجرا کنیم و در این راه تبعیض قائل نشویم.

اسماعیلی گفت: من بارها گفته‌ام کمک به تامین نیاز‌های دادگستری شهرستان بهارستان اولویت اول بنده است و در حد امکانات، مقدورات و منابع محدود در حال تلاش هستیم و باید در این زمینه همه ما کار و تلاش جهادی، ایثار و از خود گذشتگی نشان داده و از تمام توان خود در زمینه حل مشکل مردم بهره ببریم و در راستای ارتقای وضعیت قضایی این شهرستان امیدواریم مقدمات تکمیل نیاز های انسانی این دادگستری از جمله تامین کادر قضایی و اداری هر چه زودتر فراهم شود.

وی ادامه داد: در این زمینه برنامه‌های نیز تدارک دیده شده و ان شاء الله با تامین اعتبارات مورد نیاز در سال 1398 عملیات احداث مجتمع قضایی شهرستان بهارستان آغاز خواهد شد و در این زمینه نیز مقامات مربوطه هم باید پیگیری و با یکدیگر تعامل داشته باشند.

در پایان این مراسم نیز با اهداء لوح تقدیر از زحمات بهرام حسنی تقدیر به عمل آمد و محمد قیاسی مرادی بعنوان رییس دادگستری جدید شهرستان بهارستان معرفی و با دریافت ابلاغ قضایی مربوطه رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.