به گزارش پارس نیوز، 

نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که برای داشتن روده سالم، مصرف جیرجیرک می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در واقع، این حشره‌های سرشار از پروتئین سلامت باکتری روده را بهبود داده و ممکن است التهاب بدن را کاهش دهند.

ایده خوردن این حشرات خوشایند نیست، اما چندین تحقیق انجام گرفته که نشان می‌دهد این موضوع در آینده بیشتر به واقعیت نزدیک می‌شود. جمعیت جهان رو به افزایش است و پرورش دام و طیور با سختی انجام خواهد شد و در عین حال موجب انتشار میزان بالایی متان در اتمسفر می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد حشرات منبع غذایی انسان‌ها به حساب می‌آیند. زیرا حداقل دو میلیارد نفر از مردم جهان از آن‌ها تغذیه می‌کنند.

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد بدن به خوبی می‌تواند این حشره را هضم کند، علاوه بر اینکه جیرجیرک‌ها به دلیل دارا بودن پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی و چربی‌های سالم به لحاظ تغذیه‌ای مفید هستند.

به علاوه حشرات حاوی فیبر‌هایی هستند که با فیبر‌های خوراکی موجود در میوه‌ها، سبزیجات و غلات متفاوت است. از آنجاییکه فیبر‌های غذایی رشد باکتری‌های خوب را در روده تقویت می‌کند این سوال مطرح شد که فیبر موجود در بدن حشرات چه تاثیری روی بدن دارد؟

به گزارش ساینس الرت، محققان در بررسی‌های انجام گرفته روی تعدادی بزرگسال سالم دریافتند خوردن جیرجیرک آنزیم متابولیک مرتبط با سلامت روده را افزایش داده و از تعداد پروتئین‌های التهاب زای موجود در پلاسمای خون به نام TNF-alpha که می‌تواند عامل انواع بیماری‌ها از قبیل: سرطان، افسردگی، آلزایمر باشد، می‌کاهد.