به گزارش پارس نیوز، 

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان با بیان اینکه مدارس سمپاد متوسطه اول در سال تحصیلی جدید کاهش نمی‌یابند، گفت: امیدواریم مجتمع‌های سمپاد از سال ۹۸ ایجاد شوند.

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان درباره تعداد ثبت‌نام کنندگان آزمون سنجش هوش پایه هفتم ورودی مدارس استعداد‌های درخشان اظهار کرد: ۱۵۰ هزار نفر برای سنجش هوش وردی پایه هفتم مدارس سمپاد ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در پایه هفتم مدارس سمپاد، ۱۵ هزار نفر پذیرش داشتیم، گفت: امسال هم به همین میزان امکان پذیرش است، اما در نظر داریم تنها کسانی که آی‌کیو بالا دارند، پذیرش شوند.

مهاجرانی در پاسخ به این پرسش که «آیا تعداد مدارس سمپاد متوسطه اول در سال تحصیلی آینده کاهش می‌یابد؟»، افزود: با توجه به اینکه تعداد پایه‌های هشتم و نهم مدارس سمپاد تغییری نکرده‌اند، مدارس نیز کاهش نمی‌یابند.

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد مجتمع‌های سمپاد در مناطق هستیم، ادامه داد: باید برای مدارس سمپاد، ساختار ایجاد کرده و برای تقویت کیفیت آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: منظور این است که اگر بر فرض در یک منطقه، ۲ مدرسه سمپاد داریم که یکی کتابخانه ندارد و دیگری آزمایشگاه ندارد، این مدارس در کنار هم باشند که امکانات هم را پوشش دهند و در این راستا مجتمع‌هایی را ایجاد کنیم.

وی افزود: امیدواریم این طرح را از مهرماه سال ۱۳۹۸ اجرایی کنیم.