به گزارش پارس نیوز، 

سرهنگ حاجعلی صالحی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران اظهار کرد: پیرو شکایت خانمی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی، پرونده‌ای در دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی تشکیل و به پلیس فتا ارسال شد که در گام نخست ماموران پلیس فتا اظهارات شاکیه را مکتوب کردند.
 
وی ادامه داد: شاکیه در اظهارات اولیه خود ادعا داشت در حال گشت گذار در شبکه‌های اجتماعی بودم که یک کانال فال و استجابت توجه من را به خودش جلب کرد، از همین رو تصمیم به برقراری ارتباط با ادمین کانال را گرفتم تا مشکلی که داشتم را از این طریق برطرف کنم که ایشان در اولین مرحله مبلغ ۴ میلیون ریال درخواست کردند که بنده برایشان واریز کردم، اما متاسفانه پاسخ من را به صورت مطلوب ندادند که در همین قالب طی مدت یک هفته به صورت خورد خورد مبالغی را از من جهت برطرف کردن مشکلاتم دریافت کردند که در نهایت مبلغ ۶۶ میلیون ریال از بنده کلاهبرداری کردند.
 
این مقام ارشد انتظامی گفت: پس از اخذ اظهارات شاکی توسط ماموران اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا و همچنین انجام اقدامات فنی توسط کارشناسان اداره ادله دیجیتال جرم با به دست آمدن ادله کافی برای پیگیری این پرونده در نهایت ماموران پلیس فتا توانستند به متهم اصلی برسند.
 
سرهنگ صالحی ادامه داد: با پایان تحقیقات کارشناسان پلیس فتا متهم شناسایی شده به پلیس فتا منتقل شد و در اظهارت اولیه خود ابتدا منکر بزه انتسابی شد، اما پس از مواجهه با ادله دیجیتال جرم جمع آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا راهی به جز بازگویی حقیقت ندید و اعتراف کرد با ورود اینترنت و بازخوردی که مردم در این فضا از خود نشان دادند، بر آن شدم که فعالیت خود را در این فضا گسترش دهم. از همین رو با تهیه کانالی با موضوع فال و استجابت قربانیان خود را جهت برطرف کردن مشکلاتشان مجاب به پرداخت مبالغ گوناگون می‌کردم.
 
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران بیان کرد: با توجه به اظهارات متهم و پس از تکمیل پرونده، جهت سیر ادامه مراحل قانونی پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.
 
سرهنگ صالحی همچنین به مردم هشدار داد: کاربران اینترنت و شبکه‌های مجازی همواره باید توجه داشته باشند که افرادی با ترفند‌های مختلف و با تبلیغات کذب و اغوا کننده به بهانه فال و یا سرکتاب و دعا نویسی در صدد سوء استفاده مالی و یا اخاذی هستند.