به گزارش پارس نیوز، نشست خبری جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سالن کنفرانس این صندوق برگزار شد.

تقی زاده در این نشست خبری اظهار کرد: وام ضروری بازنشستگان کشوری از شهریور ماه سال جاری از ۴ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون به ۳۰۰ هزار بازنشسته عضو صندوق بازنشستگی کشوری وام ضروری تعلق گرفته است که در سال جاری این تعداد به ۴۰۰ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از تشکیل فراکسیون بازنشستگان کشوری در مجلس شورای اسلامی خبر داد و یادآور شد: فراکسیون بازنشستگان کشوری با هدف پیگیری امور مختلف مرتبط با بازنشستگان تشکیل می‌شود و نیازها و انتظارات بازنشستگان در این فراکسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با وجود فدراسیون ورزش در بخش کارگری، ورزش پیشکسوتان و بازنشستگان را نیز با اهتمام ویژه دنبال کنیم.

وی از واگذاری رفاه کارت یک میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری خبر داد و در ادامه اضافه کرد: رفاه کارت یک میلیون تومانی از شهریور ماه سال جاری به بازنشستگان واگذار خواهد شد و جزئیات چگونگی اعطای کارت فوق طی روزهای آینده به اطلاع بازنشستگان می‌رسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: برای بازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری بسته‌های حمایتی مختلفی را در نظر گرفته ایم و در راستای تکریم و بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان اقدامات ویژه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم.

تقی زاده با اشاره به افزایش حقوق ۸۲/۵ درصدی بازنشستگان از ۱ میلیون و هشتصد هزار تومان به ۲ میلیون و صد هزار تومان تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۳ درصد بازنشستگان کشوری  حقوق ۱ میلیون و دویست هزار تومانی که توسط دولت به عنوان حداقل دستمزد وزارت کار تعیین شده است دریافت می‌کنند و مابقی حقوق بالای ۲ میلیون تومان را دریافت می‌کنند.