به گزارش پارس نیوز، 

عصر امروز (یک شنبه) حبیب درگاهی رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در نشستی  با حضور خبرنگاران عضو سازمان داوطلبان هلال احمر، گزارشی از طرح همای رحمت را ارائه داد‌.

 رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر ایران در این نشست اظهار داشت: طرح همای رحمت به صورت جدی و با برنامه ریزی های قدرتمند ادامه پیدا کرده است که گزارش ریز آن اعلام شده است.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ هزار سبد غذایی به (ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار تومان) در نظر گرفته شده که تعداد زیادی از آن در بین نیازمندان توزیع شده است. همچنین قصد برپایی  ۴۵۰۰ سفره افطاری در سراسر کشور را داشتیم که تا کنون ۴ هزار سفره برپا شده است.

درگاهی در خصوص طرح باران مهربانی نیز گفت: در بحث های گلریزان یا همان باران مهربانی نیز هلال احمر محور اصلی را شفاف سازی قرار داده و تا کنون در ۷ استان کشور (زنجان، قزوین، ایلام، چهارمحال و بختیاری و...) این طرح را برگزار کرده ایم.

وی از برنامه ریزی برای اجرای ۵۴ پروژه در برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر ایران خبر داد و گفت: این پروژه ها در سه اولویت سبز (۴۰ پروژه که توسط سازمان تصمیم گیری می شود)، سفید( ۲ پروژه که در حال تصمیم گیری است) و زرد (۱۲ پروژه که توسط سازمان داوطلبان با سایر سازمان ها در حال اجراست) اولویت بندی شده اند.

درگاهی با اشاره به عناوین تعدادی از  این پروژه ها گفت: ‌کمک به سرمایه های اجتماعی، تشکیل کار گروهی، اجرای طرح سهم نیکوکاری، تشکیل شورای اندیشه ورزی، طرح باران مهربانی، تشکیل مجمع خیرین در خراسان رضوی و سایر کلانشهرها، پیگیری تسهیلات بانکی، طرح همای رحمت، فرشتگان رحمت و غیره تعدادی از عناوین این برنامه ها هستند که ان شاء الله با گرفتن بودجه بتوانیم آن ها را اجرایی کنیم.

 رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در ادامه این نشست در خصوص تشکیل خانه های داوطلبان برای صنوف مختلف بیان کرد: خانه های داوطلبان برای فعالیت های سازمانی داوطلبی با حضور افراد مختلف شامل هنرمندان، پزشکان، نمایندگان در تهران و بیشتر استان ها شکل گرفته است.‌

وی اظهار کرد: ۲۸۰۰ خانه داوطلب هلال احمر وجود دارد که باید توسط خود داوطلبان ساماندهی و سیاست گذاری شود.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: خانه های داوطلبان باید مراکز داوطلب محوری باشند و به صورت خودگران مدیریت و ساماندهی شوند.

گفتنی است؛ در پایان این نشست کارت عضویت خبرنگاران عضو سازمان داوطلبان هلال احمر به آنان اهدا شد.