به گزارش پارس نیوز، مرضیه فرشاد ، تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده وضعیت جسمی کودک در شرایط فعلی به نسبت مطلوب اعلام‌شده و این در حالی است که توجه به وضعیت روانی بهاره توسط روان‌پزشکان هم به‌موازات حال جسمی اش مدنظر است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با انتقاد از این که برخی صحبت‌ها و شایعات باعث می‌شود روند درمانی با اختلال مواجه شود، تأکید کرد: «کار حرفه‌ای و روند حمایتی از کودک و خانواده آن تا رسیدن به ثبات روحی ادامه خواهد داشت و این وظیفه حمایتی با توجه به ملیت و جنسیت فرد هیچ تفاوتی ندارد. کودک‌آزاری طیف وسیعی را شامل می‌شود. باید دید بهاره در کدام محدوده قرار خواهد گرفت، اظهارنظری که برداشت‌های گوناگون از آن صورت گرفت و عده‌ای تصور کردند قرار است اصل ماجرا به حاشیه برود.

باید سعی کنیم فضای روانی جامعه را برای خانواده و به ویژه خود بهاره به سمت آرامش که نیاز آن هاست، هدایت کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان همچنین در گفت و گو با روزنامه ایران در واکنش به نامه نماینده خمینی شهر برای برکناری رئیس اورژانس اجتماعی کشور به دلیل تایید و انتشار خبر تجاوز به این کودک گفت: «این حادثه (درخواست برکناری رئیس سازمان بهزیستی توسط نماینده خمینی شهر) به دلیل سوءتفاهم میان بهزیستی و این نماینده(محمد جواد ابطحی، خمینی شهر)اتفاق افتاده است چراکه برخی رسانه‌ها به نقل از رئیس اورژانس اجتماعی ماجرا را وارونه منعکس کردند و این موضوع باعث سوء‌تفاهم برای این نماینده مجلس شده است.»

تعیین بازپرس ویژه برای پرونده

حساسیت‌ها به بحث کودک‌آزاری با توجه به این که «بهاره» جزو اتباع بیگانه است، بیشتر از قبل موردتوجه قرارگرفت. مهدی سلیمانی مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری اصفهان در این باره اظهار کرد: «رسیدگی به پرونده کودک‌آزاری در شهرستان خمینی‌شهر با فوریت و دقت در حال بررسی است و مطمئنا تابعیت و ملیت متهم و شاکی تأثیری در روند رسیدگی به پرونده نخواهد داشت.» از سوی دیگر مدیرکل دادگستری استان اصفهان درباره نحوه رسیدگی به پرونده دختربچه افغانی اظهار کرد: «هم اکنون برای رسیدگی به این پرونده بازپرس ویژه تعیین‌شده و از تمام ظرفیت‌ها برای رسیدن به نتیجه استفاده می‌شود.

احمد خسروی وفا با اشاره به روند قضایی پرونده تصریح کرد: پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و تا پایان تحقیقات و رسیدگی نیروی انتظامی که به موضوع ورود کرده، باید منتظر ماند.» این صحبت‌ها اندکی باعث می‌شود که خانواده بهاره از رسیدگی به پرونده خود اطمینان حاصل کنند.