• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 428784

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری نمایندگان برای بررسی تاخیر معو‌قات فرهنگیان و شرایط لازم برای بهبود کمبود بودجه آموزش و پرورش خبر داد.

  به گزارش پارس نیوز،
  فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیرامون وضعیت اقتصادی آموزش و پرورش و پرداخت معو‌قات اظهار داشت: موضوع معو‌قات از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و با توجه به تأخیر به وجود آمده در پرداخت معو‌قات طی چند روز اخیر، این مسئله مورد توجه مجلس قرار می‌گیرد چرا که پیش از این سازمان برنامه و بودجه و آموزش و پرورش نسبت به پرداخت معو‌قات اعلام آمادگی کرده بوده است.

   

  وی ادامه داد: چند ماه گذشته طی مذاکر‌اتی که نمایندگان سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون آموزش داشتند قرار بر پرداخت معو‌قات بوده که البته بخش عمده معوقا‌ت سال 94 و 95 پرداخت شده است اما همچنان بخشی از معو‌قات وضعیت روشنی از لحاظ پرداختی ندارند.

   

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه مجلس به طور جدی پیگیر پرداخت معوقا‌ت فرهنگیان است، بیان کرد: مطالبات کنونی فرهنگیان مربوط به بودجه 95 بوده وظیفه پرداخت آن به عهده آموزش و پرورش است که در موارد‌ی این مسئله محقق نشده و مجلس این موضوع را بررس و پیگیری می‌کند.

   

  فلاحتی عنوان کرد: از دیگر موار‌دی که مجلس نسبت به آن اهتمام دارد، توجه به بودجه آموزش و پرورش بوده که برای سال آینده دچار کمبود است اما پیگیری‌های نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات و همچنین تلفیق برای بهبود شرایط وجود دارد.

   

  وی افزود: با توجه به بررسی‌های مجلس در خصوص بودجه سال آینده آموزش و پرورش امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد تا بخش عمده این کمبودها جبران شود.

   

  فلاحتی یادآور شد: مجلس همواره برای احقاق حقوق فرهنگیان تلاش می‌کند و به طور قطع این موضوع در مجلس رسیدگی می‌شود.

   

  مجلس فرهنگیان معوقات فرهنگیان
  • فرهنگی تبریزی
   پاسخ

   همه شون دروغگو هستند و دروغگوی اصل

  • فرهنگی تبریزی
   پاسخ

   همه شون دروغگو هستند و دروغگوی اصل و کاملا مشخصه که اصلا هیچ کاری رو نخواهند کرد.

  • ناشناس
   پاسخ

   حق الزحمه امتحانات خردادوشهریور کی پرداخت میشه

  • لبو
   پاسخ

   همتون دروغگو هستید .

  • جواد
   پاسخ

   کمک هزینه ازدواج 94 پرداخت نشده وراجع به آن هیچ صحبتی نمی شود؟

  • یک فرهنگی
   پاسخ

   چرا فقط پاداش پایان خدمت فرهنگیان باید دیر پرداخت شود تمام ادارات زودتر پرداخت میکنند معلم که حقوقش کمتر از همه است لاقل حق قانونیش را بدهند

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها