• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373255

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری گفت: کارخانه سیمان تهران به دلیل همجواری با بافت فرسوده مسکونی، بسیاری از بخش‌های آن که در افزایش آلودگی مؤثر است، طی برنامه زمان بندی مشخص تعطیل و جابه‌جا خواهد شد.

  به گزارش پارس نیوز،
  محسن شوکتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری در خصوص کارخانه سیمان تهران و نقش آن در افزایش آلودگی هوای پایتخت اظهار داشت: کارخانه سیمان تهران در تشدید آلودگی هوا نقش داشته و با توجه به فعالیت، قدمت، سابقه و فرسودگی بخشی  از قسمت‌های واحد آن به عنوان یک واحد آلاینده در نظر گرفته شده است.
  وی با بیان اینکه فرسودگی عامل مهمی در ایجاد آلودگی است و این مورد غیر قابل رفع است تصریح کرد: واحد یک کارخانه سیمان تهران که تقریبا در شمال غرب  شهرری مستقر شده به واسطه قدمت 60 ساله خود هم‌اکنون به شکل یک موزه در‌آمده و حدود 8 ماهی می‌شود که واحد 7 این کارخانه که مشرف به مشیریه است تعطیل شده و سهم آلایندگی واحدهای صنعتی مثل این واحد براساس بررسی‌های به عمل آمده در 20 درصد گنجانده شده به واحدهای ثابت در نظر گرفته شده است.
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری با بیان اینکه بافت‌های مسکونی مجاور به این کارخانه سالها بعد از احداث و راه‌اندازی آن ایجاد شده اذعان داشت: هم‌اکنون بافت مسکونی مشیریه دیوار به دیوار کارخانه سیمان است و ذرات گرد و غبار ناشی از فعالیت این واحد مذکور صد در صد برای سکونتگاه‌های  اطراف آن تأثیر دارد.
  شوکتی در خصوص جزئیات نحوه‌ آلودگی واحد سیمان تهران بیان کرد: متأسفانه بعداز ظهرها به دلیل اوج مصرف برق و برخی مواقع اختلالات ناشی از هموار بودن جریان برق که منجر به قطع ناگهانی آن می‌شود کل سیستم به طور همزمان از کار می‌افتد و در پی این اتفاق فیلترها بلافاصله  خاموش می‌شوند.
  وی ادامه داد: ولی فن به دلیل سرعت و چرخش گشت‌آوری خود حدود ده دقیقه طول می‌کشد تا متوقف شود،در نهایت مدتی که فیلتر خاموش و فن کار ‌می‌کند به دلیل نبودن هیچگونه ترمز، گرد و غبار افزایش یافته و بیرون می‌زند و اینجا همان نقطه‌ای است که کارخانه سیمان منجر به آلایندگی محیط می‌شود.
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرری درباره انتقال کارخانه سیمان گفت: انتقال و جابه جایی مستلزم فراهم آوردن شرایطی است که در ابتدا باید در سطح سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل مربوطه طی برنامه زمانبندی تعطیلی و جابه جایی آن مشخص شود.
  شوکتی افزود: در مرحله اول بحث کاهش آلودگی، کنترل آلودگی مطرح شده و در نهایت تعطیلی واحد و انتقال آن انجام می‌پذیرد.
  وی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوای تهران به هیچ عنوان واحدهای صنعتی را مبرای از دخالت در تشدید آلودگی نمی‌دانیم تأکید کرد: اما نقش من و شما مشخص و حتماً لازم توجه است، در بحث کاهش و حذف آلودگی هوای تهران همه باهم باید وارد کار شویم.

   

  محیط زیست آلودگی کارخانه سیمان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   حالا ببینید چون سیمان کوه بعد ۶۰سال تموم شده وبراشون صرف نداره.منت میذارن سر مردم.یعنی کسی نمیدونست پدر مردم شهرک کاروان ومشریه واطرافش در اومده با این کارخانه فسیل.....

  • ناشناس
   پاسخ

   خیلی احمقن اونوقت میگن الودگی هوا بیان بچه هاشون اینجا درس بخونن نه که برن بالا شهر به داد مردم برسید

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها