• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322716

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از عنوان فعالیت فرهنگی سوءاستفاده می‌شود، گفت: جریان فتنه به جهت اینکه فضای مطلوبی را برای فرصت‌طلبی خود فراهم کند، به شدت در مسیر فعالیت‌های غیراخلاقی همچون برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌‌ها فعالیت می‌کند.

  به گزارش پارس،به نقل از فارسعضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از عنوان فعالیت فرهنگی سوءاستفاده می‌شود، گفت: جریان فتنه به جهت اینکه فضای مطلوبی را برای فرصت‌طلبی خود فراهم کند، به شدت در مسیر فعالیت‌های غیراخلاقی همچون برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌‌ها فعالیت می‌کند.

  حجت الاسلام نصرالله پژمانفر امروز موضوعی که باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشیم آن است که از برخی عناوین موجود سوء استفاده نکنیم و یکی از این عناوین فعالیت‌های فرهنگی است.

  وی ادامه داد: امروز شاهد آن هستیم که به بهانه فعالیت‌های فرهنگی رفتارهایی غیراخلاقی صورت می‌گیرد که از جمیع جهات، هیچ تناسبی با ارزش‌های دانشگاه و دانشجویی ندارد.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی مقدس باید مانع شکل‌گیری چنین برنامه‌هایی در فضای دانشجویی شود، گفت: در این زمینه، وجود نهادهایی همچون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌تواند موثر باشد و برنامه‌ها بر اساس ممیزی این نهاد تعیین شود.

  پژمانفر افزود: وجود این نهاد می‌تواند به عنوان یک فصل‌الخطاب برای فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها تلقی شود و ممیزی این نهاد می‌تواند یک شاخص منطقی برای اقدامات فرهنگی باشد.

  وی با اشاره به بهانه‌های واهی برخی افراد برای انجام فعالیت‌های ضدارزش در فضای دانشگاه‌ها گفت: برخی افراد به بهانه‌های غیرمنطقی و واهی به اقداماتی همچون اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها دامن می‌زنند که این موضوع نگرانی خانواده‌های دانشجویان را نیز به‌دنبال داشته زیرا دانشگاه محیطی امن است و جای انجام رفتارهای غیرمنطقی نیست.

  نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین به نفوذ جریان فتنه به بدنه دانشگاهی اشاره و بیان کرد: جریان فتنه به جهت اینکه فضای مطلوبی را برای فرصت‌طلبی خود فراهم کند، به شدت در مسیر فعالیت‌های غیراخلاقی همچون برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌‌ها فعالیت می‌کند، بنابراین امیدواریم مسئولان کشور به ویژه مسئولان دانشگاهی به این موارد بی توجهی نکنند.

  خانواده علمی و فرهنگی فتنه مجلس شورای اسلامی مشهد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها