• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322607

  وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود به زائرین اربعین از رفع مشکلات ارتباطی خبر داد.

  به گزارش پارس،به نقل از فردامحمد واعظی وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود به زائران اربعین وعده رفع مشکلات ارتباطی را داد.
   

  سورپرایز وزیر ارتباطات برای زائرین اربعین


  واعظی در این پست نوشت: در سالهای اخیر و در ایام اربعین حسینی کربلای معلی میزبان جمعیت میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) است که در سال گذشته این جمعیت به بیست میلیون زائر از داخل و خارج عراق رسید. ازدحام ایرانیان مشتاق در کربلای معلی بر ترافیک ارتباطی بین ایران و عراق می افزاید؛ به گونه ای که در شرایط عادی میزان ترافیک صد و پنجاه هزار دقیقه است، ولی در سال گذشته و در ایام اربعین این ترافیک به دو و نیم میلیون دقیقه رسید. افزایش میزان ارتباطات زائران ایرانی با ایران بسیار زیاد است به طوری که به فاصله یک روز ششصد هزار دقیقه به میزان عادی ارتباطات روزانه اضافه می شود که نیازمند شبکه ارتباطی گسترده ای است.

  این تجربه سبب شد تا برای امسال به فکر افزایش ظرفیت در ایام خاص و به خصوص در ایام اربعین حسینی باشیم. بر این اساس با سفر بنده و همکارانم به عراق در روزهای گذشته و پیگیری و رایزنی های متعدد با مقامات این کشور حدود هزار و هشتصد کانال به کانال های ارتباطی بین دو کشور اضافه نمودیم تا زائرین مشکلی در امر ارتباطات نداشته باشند. در مجموع ما تمام ظرفیت ها را به اندازه کافی افزایش داده ایم و اگر اپراتور عراقی بتواند مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهد هیچ مشکل ارتباطی برای زائران ایرانی به وجود نخواهد آمد.

  ایران ایران و عراق ترافیک عراق مشکلات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها