به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس مصطفی قانعی در چهارمین همایش معاونین و مدیران حقوقی وزارت بهداشت اظهار کرد: شیوه مدیریتی که مقام عالی وزارت در پیش گرفته متفاوت از گذشته بوده و مشارکت مردمی را مورد توجه قرار داده است که بر پایه اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی استوار است.

وی افزود: ما در موسسه پاستور بر موضوع مشارکت‌های مردمی وارد شده‌ایم و این مشارکت با فعالیت اعضای علمی خودمان در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و واگذاری امور به آنها انجام گرفته است.

رئیس انستیتو پاستور ایران با تاکید بر اینکه یکی از جاهایی که باید به شکل جدی حمایت شویم در موضوع‌های حقوقی است گفت: در زمینه حقوقی تجربه نداریم و در اختلافات و رفع دعاوی دچار مشکل می‌شویم و در حالی که اتفاقات جدید در حال رخ دادن است و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌خواهند محصولاتشان را به شرکت‌های بزرگ تجاری واگذار کنند نیاز به مدل‌های حقوقی داریم.

قانعی ادامه داد: جنس کارهای متنوع همچون واگذاری واکسیناسیون و بخش تولید یا ساخت مشارکتی اموال وقفی نیاز به مسائل حقوقی مختلف دارند که ما در این زمینه تخصص نداریم و قرار نیست هم چنین تخصصی را به دست آوریم ولی حمایت‌های حقوقی در این زمینه ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه دست ما به شدت از اینکه تیمی به ما بگویند که شما به جلو حرکت کنید و ما بحث حقوقی آن را دنبال می‌کنیم، افزود: خواهش داریم که این جلسات همچون همایش امروز که با مدیریت معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی وزیر بهداشت انجام می‌گیرد حداقل نیاز ما را به آموزش‌های حقوقی و ارائه انواع مدل‌های متناسب با موسسه ارائه رفع کنند.

رئیس انستیتو پاستور ایران عنوان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کشور، توقع مقام معظم رهبری در حوزه دانش‌بنیان، اقتصاد مقاومتی و اصل مشارکت مردمی، سوال‌های بدون پاسخ حقوقی هر سال ما را به عقب انداخته که هر چه زودتر در این زمینه به نتیجه برسیم به موفقیت‌های بیشتر دست می‌یابیم.

قانعی اظهار کرد: تقاضا داریم مدل‌هایی به ما ارائه شود که بتوانیم از موقعیت‌های مشارکت مردمی استفاده کنیم و در پایان دولت با دستاوردهای ملموسی همراه باشیم.

وی خاطر نشان کرد: ما در بخشی که می‌خواهند سرمایه را برای ما بیاورند مشکل داریم که چگونه برای جلب حمایت مردمی سرمایه مردمی را به این حوزه اضافه کنیم که امیدواریم این موضوع در دستور کار قرار گیرد و به نتیجه برسد.