به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس معصومه آباد در یکصد و نود و پنجمین جلسه شورا با اشاره به حادثه واژگونی تاور کرین، اظهار داشت: بحث بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی در این حادثه به خوبی نمود پیدا کرد چرا که برای انتقال این جرثقیل 300 تنی ماموران مجبور شدند از شرکتی در کرج تقاضای انتقال دهنده کنند و همین امر موجب ترافیک چندین ساعته در معابر اطراف شد.

آباد ادامه داد: متاسفانه عدم احراز شرایط ایمنی باعث شده هر لحظه امکان حادثه وجود داشته باشد و نگرانی آنجا بیشتر می‌شود که در منطقه 22 کلکسیونی از این جرثقیل‌ها وجود دارد و هر آن امکان حادثه نیز می‌رود.

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران افزود: در منطقه 2 نیز یکی از این جرثقیل در جوار موسسه آموزشی سوره با 2 هزار دانش اموز در حال فعالیت است که استرس زیادی برای این افراد فراهم آورده است.

آباد گفت: آقای تندگویان گفتند جای شکر دارد که حوادث در زمانی رخ داد که تجمعی در کنار کارگاه‌ها نبوده اما تا چه زمانی می‌توان به شانس و تقدیر تکیه کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به موضوع نصب کتالیست بر روی تاکسی‌ها، گفت: سال 89 به سبب بروز آلودگی هوا و پدیده اینورزین در طرح جامع کاهش آلودگی هوا نصب کاتالیست‌ها بر روی تاکسی‌ها الزامی شد.

وی ادامه داد : با توجه به کاهش 70 درصدی تولید آلاینده با نصب این کاتالیست‌ها پیش بینی می‌شد این امر با جدیت فراوان دنبال شود که در وهله اول از 17 هزار تاکسی فرسوده بر روی 4 هزار دستگاه تاکسی نیز نصب شد اما متاسفانه مطلع شدیم که بر اساس تصمیم گیری کمیسیون تلفیق یا تخصیص این طرح از اولویت خارج شده است که امیدواریم با در پیش بودن آلودگی هوا و پدیده اینورژن این امر به قوت خود باقی بماند.

آباد گفت : هزینه این طرح 4 میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم هر چه زودتر صورت گیرد.