به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس سید نظام الدین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاری فارس اظهارداشت: در حوزه تولید تجهیزات پزشکی پیشرفت خوبی مثل تولیدات دارویی نداشته‌ایم ولی با این حال پیشرفت‌هایی را در تولید مانیتور‌ها، تخت‌های بیمارستان و تجهیزات آمبولانسی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل صادر نکردن تجهیزات پزشکی عدم برندسازی است، افزود: مهم‌ترین مشکل ما در عرصه صادرات این است که کشورهای مختلف تولیدات کشور ما را با برندهای خود به فروش می‌رسانند و باید برای جلوگیری از این کار برندسازی‌های مناسبی انجام شود تا تولیدات کشور به همین راحتی به غارت نرود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با بیان اینکه باید آسیب‌شناسی مناسبی در حوزه تولیدات کشور انجام شود، گفت: همایشی را با عنوان تجلیل از سه دهه مدیریت جهادی در عرصه تولیدات حوزه سلامت به همین منظور در آذرماه برگزار می‌کنیم.

طباطبایی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد: یکی از اقداماتی که مجموعه بسیج جامعه پزشکی تهران در خصوص این طرح انجام داد کار نظارتی بر اقدامات بیمارستان است که در حد خودمان این کار را انجام دادیم و نقاط ضعف و قدرت و برخی از مشکلاتی که این طرح دارد را شناسایی و آمار و ارقام را به وزارت بهداشت ارائه کردیم.

وی افزود: کارگروه‌های متعددی در زمینه‌های مختلف حوزه سلامت از جمله ساخت دارو، تجهیزات پزشکی و آموزش و درمان تشکیل دادیم و علاوه بر این یک کارگروه ویژه برای تامین زیرساخت‌های حوزه سلامت را به وجود آوردیم که هر یک از این کارگروه‌ها فعالیت‌های مختص خودشان را انجام می‌دهند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ درباره فعالیت بسیج در عرصه سلامت و وضعیت دارو و تجهیرات پزشکی در نظام سلامت گفت: با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و وضعیت موجودی که در حال حاضر در کشور حاکم است همچنین با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی حوزه نظام سلامت از جانب رهبر معظم انقلاب و بعد از گذشت قضایای تحریم و شرایط پسا تحریمی که برای ما وجود دارد تصمیم بر این شد که فعالیت بسیج را در زمینه بحث تولید در حوزه سلامت بیشتر کنیم که این فعالیت را از ابتدای سال 94 آغاز کردیم.