~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا دکتر رسول دیناروند در حاشیه همایش روز جهانی غذا در سالن اجلاس سران با اشاره به اظهاراتی درباره جمع‌آوری داروی بوپرونورفین از داروخانه‌ها گفت: این دارو در داروخانه‌ها موجود نبوده است که جمع‌آوری شود.

وی با اشاره به علت مجوز گرفتن شرکت‌های متخلف آبلیمو گفت: مجوز گرفتن یا نشان استاندارد، علامت سلامت دائمی نیست و ما در نظارت‌ها متوجه تخلف می‌شویم. در سال 94، 53 شرکت تولید کننده آبلیمو تخلف داشتند. بعضی از موارد رسانه‌ای شدند و بعضی دیگر به دستگاه‌های قضایی معرفی شدند.

رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: معضل ما در مورد آبلیموها این است که یک رقابت جدی برای کاهش هزینه‌ها بین شرکت‌ها به وجود آید. به همین دلیل تخلفاتی را به کار می‌بندند که قیمت آن را پایین آورند. بسیاری از این تخلفات خطر فوری برای سلامت مردم ندارند.

دیناروند همچنین اعلام کرد: مصرف آب آشامیدنی دماوند هم‌اکنون مجاز است.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه استفاده از خمیر مرغ در فرآورده‌های گوشتی مجاز نیست، عنوان کرد: دستگاه نظارت بر فرآورده‌های دامی سازمان دامپزشکی است. ما هنوز نتوانسته‌ایم به شرایطی برسیم که بگوییم خمیرمرغ امکان مصرف در این فرآورده‌ها را دارد. این مورد زمانی میسر می‌شود که شرایط تولید فرق کند. در این زمینه نیز تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم.