~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا علی ربیعی در مراسم تکریم و معارفه اعضای هیات‌مدیره سازمان بیمه سلامت که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: امیدوارم در این ماه متخلق به اخلاق حسینی شویم.

وی در ادامه به تغییر مدیرعامل این سازمان در اردیبهشت‌ماه سال جاری اشاره و عنوان کرد: بردن دکتر بندپی از بیمه سلامت برای من دشوار بود؛ اما چون ایشان سلامت و امتحانش را پس داده بود و پشتکار خوبی داشت وسازمان بهزیستی هم بسیار حائز اهمیت بود، این جابه‌جایی انجام شد و در سازمان بهزیستی در این چند ماه که دکتر بندپی در آنجا حضور داشته ، آرامش حاکم بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از هیات‌ مدیره قبلی سازمان بیمه سلامت ایران قدردانی و اظهار کرد: بیمه سلامت از لحاظ میزان تحصیلات از مجموعه سازمان‌های ما سطح مناسب‌تری دارد.

ربیعی ادامه داد: یکی از اقدامات بزرگی که در این دولت انجام شد طرح سلامت بود. باید طرح سلامت را بیمه کنیم و این امر نیازمند آن است که جلوی بیم‌هایی که در مقابل این طرح وجود دارد برنامه داشته باشیم. باید هوش سازمانی در داخل سازمان افزایش یابد. هوش سازمانی مجموعه عواملی هستند که حساسیت سازمان را نسبت به عوامل محیطی بالا می‌برند.

وی ادامه داد: طرحی عظیم را تجربه می‌کنیم که این اتفاق براساس دانش ضمنی همکاران ما در بیمه سلامت اتفاق افتاد و جلو می‌رود اما نیاز داریم که حتما تحول‌پذیری در سازمان اتفاق بیفتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیمه سلامت سازمان کارپردازی، کارگزینی و حسابداری نیست، گفت: بیمه سلامت سازمانی است که می‌خواهد خرید خدمت انجام دهد و باید نمایندگی خریداران را داشته باشد. حتما باید علی‌رغم مقاومت‌هایی که می‌شود، حساسیت‌های سازمانی را در طول اجرای طرح افزایش دهیم. همچنین باید خرید خدمت و بخش خصوصی را هم سامان بدهیم. از سوی دیگر هیچ‌گاه نتوانستیم بیمه‌های تکمیلی که در تکلیف قانونی ماست به نظم و قاعده بکشانیم. باید کنترل هزینه‌ها را جدی‌تر جلو ببریم. به خصوص آنکه به 11 میلیون بیمه شده در طرح بیمه سلامت همگانی رسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم، محمدجواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در سال 93 برنامه راهبردی سازمان را تهیه و تدوین کرده‌ایم، گفت: این برنامه 11 هدف استراتژیک دارد. ما متولی حوزه بیمه‌ای در نظام سلامت هستیم و براساس قوانین بالادستی تکلیف داریم تا به عنوان متولی بیمه سلامت ایفای نقش کنیم و یک همگرایی و هماهنگی را میان همکاران در حوزه‌های مختلف ایجاد کنیم. باید برنامه‌محوری در رأس ماموریت‌های ما باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه سازمان به شدت نیازمند کمک و حمایت برای انجام تکالیف و مأموریت‌هاست، گفت: با توجه به عملیاتی شدن برنامه‌های راهبردی از این پس می‌توانیم درباره عملکرد سازمان گزارش ارائه کنیم.