~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس علی ربیعی در مراسم تودیع و معارفه اعضای قدیم و جدید هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران در مورد تجمیع بیمه‌ها، اظهار داشت: هم اکنون سازمان‌های بیمه‌گر، ساختارها و ساز و کار یکسانی ندارند به همین دلیل اینکه بخواهیم تمامی آنها را به یک سازمان تبدیل کنیم، امکانپذیر نیست.

وی بیان داشت: هر سازمان بیمه‌گری هویت مخصوص خود را دارد و حق بیمه‌هایی که پرداخت می‌کند، متفاوت است به طوری که کارگران هفت درصد، کارمندان 6  درصد و برخی نیز رایگان بیمه شده‌اند به همین دلیل نمی‌توانیم سازمان‌های بیمه‌ای را به یک سازمان تبدیل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساز و کار ادغام سازمان‌های بیمه‌گر وجود ندارد، افزود: ساختارهای متفاوت و تفاوت حوزه‌های کاری سازمان‌های بیمه‌گر، امکان یکی شدن را به ما نمی‌دهد.

ربیعی اضافه کرد: تجمیع بیمه‌ها دو خصلت دارد ضمن اینکه باید رفتارهای بیمه‌ها یکسان باشد تا بتوانیم به شکل‌های مختلفی با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، قرارداد ببندیم که این کار انجام می‌شود.

وی به تشکیل کمیته مشترکی با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: برای ارائه خدمات یکسان، کمیته مشترکی تشکیل شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: در صورتی که قرار باشد همه مردم یک اندازه از بیمه پایه برخوردار شوند، در این صورت باید منابع آن نیز در نظر گرفته شود و با استانداردسازی و حفظ هویت سازمان‌ها، این تجمیع انجام شود، در غیر این صورت اقدام مناسبی انجام نخواهد شد.

ربیعی گفت: در تجمیع منابع نیز تمام بودجه‌هایی که در بخش سلامت است، باید در یکجا جمع و برای بیمه‌ها هزینه شود و همچنین افرادی که مازاد بر سایر بیمه‌ شدگان حق بیمه پرداخت می‌کنند، مانند کارگران باید از امکانات بهتری علاوه بر بیمه پایه برخوردار شوند و در این صورت تجمیع درستی شکل خواهد گرفت.

وی در پایان در خصوص بیمه پیوند اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم میان تامین اجتماعی و بیمه سلامت انجام شده و منتظر مصوبه شورای عالی بیمه برای تخصیص اعتبار از سوی دولت هستیم.