داروی تحریمی ضد تشنج تولید شد. داروی تحریمی ضد تشنج در ایران تولید می شود. داروی تحریمی ضد تشنج با یک سوم قیمت نمونه‌های خارجی تولید شد. داروی تحریمی ضد تشنج در همه داروخانه‌های کشور توزیع می‌شود.


علی گودرزی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: "پریمیدون ۲۵۰" دارویی است که اکثر پزشکان بویژه متخصصین مغز و اعصاب برای مبتلایان به صرع ، آن را تجویز می‌کنند، اما مدتی بود که به خاطر مشکلاتی که تحریم برای انتقال ارز دارو و مواد اولیه دارویی ایجاد کرده ما نمی‌توانستیم ماده مؤثره اولیه آن را تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت سبحان دارو وابسته به گروه دارویی برکت، گفت: خوشبختانه راه‌های جدیدی گشوده شد و اکنون ۴ تُن ماده مؤثره دارویی تأمین شده و بعد از این تولید داروی پریمیدون به صورت مداوم ادامه خواهد یافت، ما به سرعت خط تولید را فعال کردیم و از فردا هم توزیع آن آغاز می‌شود.

مدیر عامل شرکت سبحان دارو افزود: در حال حاضر می‌توانیم ۸۰ هزار بسته پریمیدون که هر بسته حاوی ۱۰۰ عدد قرص است در هر ماه تولید کنیم و قیمت تمام شده آن برای بیماران یک سوم نمونه خارجی است.

آقای گودرزی گفت: پریمیدون جزو دارویی‌هایی است که قطع و جایگزین کردن آن بسیار دشوار است و ممکن است باعث تشنج در بیماران شود، دسترسی نداشتن به این دارو باعث بروز مشکلات زیادی برای بیماران شده بود.