از سوی صندوق رفاه اعلام شد؛

شرایط پرداخت وام مسکن متاهلی به دانشجویان

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن متاهلی اعلام شد. وام مسکن متاهلی به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خود را می‌گذراند تعلق نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن متاهلی اعلام شد. این وام یک بار در هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود. وام ودیعه مسکن متاهلی در تهران ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در سایر کلان شهرها ۲۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

شرایط اجاره‌نامه

اجاره‌نامه رسمی می‌بایست دارای کد رهگیری از دفاتر مشاورین املاک مجاز باشد، اجاره‌نامه از لحاظ مکانی می‌بایست در شهر محل تحصیل یا محل سکونت دانشجو باشد و همچنین اجاره‌نامه می‌بایست به نام دانشجو و یا همسرش و یا هر دوی آن‌ها باشد.

مدت‌زمان اجاره‌نامه می‌بایست در نیم‌سالی که دانشجو تقاضا می‌کند، اعتبار داشته باشد.

دانشجو پس‌از فارغ‌التحصیلی باید مطابق قوانین مبلغ وام را به‌صورت یکجا پرداخت کند، درصورتی‌که زوجین دانشجو باشند فقط یکی از آن‌ها می‌توانند از وام مسکن متاهلی بهره‌مند شود.

وام مسکن متاهلی به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خود را می‌گذراند تعلق نمی‌گیرد، دانشجوی متأهل ساکن در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های دولتی و یا غیردولتی هم هم‌زمان مجاز به استفاده از وام مسکن متأهلی نیست.

دانشجوی متأهل دارای فرزند که به‌علت شهادت، فوت، متارکه و یا از کارافتادگی همسر، سرپرستی فرزند یا فرزندان خود را برعهده دارد با ارائه مدارک و مستندات قانونی می‌تواند از این وام بهره‌مند شود.

وام دانشجویی

سامانه دانشجویی (پورتال صندوق)  برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۴ آبان ۱۴۰۰ ‬ تا یک دی ۱۴۰۰ ‬ فعال خواهد بود و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور براساس جدول زمانبندی اقدام کنند.

منبع: مهر