به گزارش پارس نیوز ، در پی بارش های سیل آسای و سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان برخی از راه های مواصلاتی این استان مملو از آب است و عبور و مرور و دسترسی شهروندان را با مشکل زیادی مواجه کرده است. 

 

تصاویری در فضای مجازی بازنشر شده اند که نشان می دهد دانش آموزان برای رسیدن به مدرسه، مسیر خطرناکی را در میان سیلاب طی می کنند تا به مدرسه برسند. همچنین تصویری از دانش آموزی آویزان بر طناب برای عبور از سیل با واکنش کاربران مواجه شده است.

در این راستا داوود گلی، مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با رکنا گفت: خیلی از راه های مواصلاتی استان در پی سیل ، به مدت یک هفته بسته بودند و حتی مردم روستاها امکان دسترسی به شهرها و یا روستاهای همجوار را نداشتند. طبق آخرین گزارش که مربوط به دو روز پیش است، بخش اعظمی از این مشکلات برطرف شده و تعداد کمی از مسیرها هستند که درگیر مشکلات اینچنینی هستند.

گلی افزود: صیانت از سلامت دانش آموزان در اولویت است و متولیان امر و همکاران ما دائما هشدار داده اند که باید به سلامت دانش آموزان اهمیت داده شود. در این راستا تا جایی که مقدور بوده، همکاران ما در محل های مشخصی حضور پیدا کرده و آموزش را از سر گرفته اند. اینکه خودسرانه برخی از خانواده ها و دانش آموزان دست به کارهایی بزنند ارتباطی با نوع تصمیم گیری آموزش و پرورش ندارد. همچنین می بایست صحت و سقم این تصاویر نیز مشخص شود که آن کودکان، برای رسیدن به چه جایی در حال عبور از این مسیرها هستند و این روشن نیست که صرفا برای رفتن به مدرسه است یا جایی دیگر.