به گزارش پارس نیوز ، آرون بروکس کشتی‌گیر آمریکایی با برتری برابر دیوید تیلور دست به کار بزرگی زد و قهرمان جهان و المپیک را کنار زد تا نماینده آمریکا در این وزن در المپیک پاریس باشد.

قهرمان زیر ۲۳ سال جهان، دارنده مدال نقره زیر ۲۰ سال جهان و قهرمان جهان در رده سنی زیر ۱۷ سال بزرگترین شگفتی را رقم زد و مسافر پاریس شد.

نابودگر دیوید تیلور را بیشتر بشناسید

پایان عصر تیلور - یزدانی

این شکست به منزله پایان عصر بزرگترین دوئل کشتی جهانی یعنی یزدانی - تیلور است. در حالی که خیلی ها منتظر تقابل این دو کشتی گیر مطرح در المپیک پاریس بودند، هر دو با شرایط سختی روبرو شدند. حسن یزدانی دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته و احتمالا باید در انتخابی برابر کامران قاسم پور قرار گیرد و دیوید تیلور نیز کشتی انتخابی را باخت و شاید از دنیای کشتی خداحافظی کند.

ستاره پنسیلوانیا معروف به "جادوگر" ۵ بار حسن یزدانی از ایران را شکست داد  و یک بار نیز طعم شکست را برابر کشتی گیر ایرانی چشید و بعید است این دو بار دیگر در تشک کشتی برابر هم قرار گیرند. 

رقیب تمرینی در توکیو

آرون بروکس با مساعدت فدراسیون کشتی آمریکا به عنوان رقیب تمرینی به المپیک توکیو رفت تا در تمرینات با دیوید تیلور سرشاخ شود . تیلور نیز بارها از بروکس به نیکی یاد کرد و نقش او را در قهرمانی بازیهای المپیک توکیو برجسته کرد. حالا این کشتی‌گیر کمتر شناخته شده توانسته جای تیلور را در تیم ملی کشورش بگیرد.

نابودگر دیوید تیلور را بیشتر بشناسید

اولین ناکامی بروکس برابر تیلور

این دو برای اولین بار در ژوئن سال گذشته در انتخابی تیم ملی آمریکا برای حضور در جهانی بلگراد در  نیوجرسی برابر هم قرار گرفتند جایی که  تیلور  در مبارزه اول ۶-۰ بروکس را شکست داد و در مبارزه دوم نیز ۵-۴ به برتری رسید و راهی بلگراد شد.

تیلور در بلگراد توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد و بروکس نیز به مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال در آلبانی رفت و مدال طلا را به دست آورد.

بروکس بعد از غلبه بر تیلور چه گفت؟

در ابتدا باید تاکید کنم که دیوید تیلور را خیلی دوست دارم و این یک مزیت بزرگ برای من بود که در کنار او باشم و این سالها کنارش تمرین کردم و از او چیزهای زیادی یاد گرفتم. او قطعاً در کشتی تاریخ ساز شد. سال گذشته که دومین کشتی انتخابی را به  او خیلی نزدیک باختم گفتم باید درس بگیرم و بهتر شوم که توانستم. خیلی خدا را شکر می‌کنم که به من این قدرت را داد. تیلور کشتی‌گیری در حد کلاس جهانی است و هر کسی که با او کشتی‌می‌گیرد باید بهترین ورژن خودش باشد تا او را شکست دهد. تیلور باعث بهتر شدن شما می‌شود.

او در پایان در پاسخ به این سوال که هدفش برای المپیک گفت: هدفم فقط کشتی گرفتن است و باید دید چه اتفاقی می‌افتد.

تیلور بعد از پایان کشتی در جمع خبرنگاران حاضر نشد و مسیرش را برای رفتن به رختکن عوض کرد تا با خبرنگارانی که منتظر او بودند روبرو نشود.

تیلور قطعا مسلط ترین کشتی گیر ایالات متحده در پنج سال گذشته بود و این نتیجه برای خیلی‌ها باورنکردنی است. تیلور از سال ۲۰۱۹ تنها یک بار شکست خورده بود که برابر حسن یزدانی در فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۱ رقم خورد. تیلور در این چند سال ۲۲۶ امتیاز گرفت و تنها ۱۹ امتیاز داد.

منبع : ایسنا