احد آزادی خواه ، عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پارس نیوز، با اشاره به شعار سال، اظهار داشت: اقتصاد دولت محور اقتصادی بیمار است و باید مردم را در عرصه های مختلف اقتصادی وارد کنیم تا شاهد تحول در حوزه‌های مختلف اقتصاد کشور باشیم.

وی با تاکید بر اینکه حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه وزارتخانه صمت باید از دست درازی بیش از اندازه در واحدهای تولیدی دست بردارند، اظهار داشت: زمانیکه که معاون وزیری به دلیل سوء استفاده، رانت، دست های پشت پرده و… از ارائه مواد اولیه به واحدهای تولیدی خودداری می‌کند، نه تنها جهش تولیدی رخ نمی‌دهد، بلکه شاهد رشد موانع تولید هم خواهیم بود.

 عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی گفت: در چنین شرایطی انتظار مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف اقتصادی ممکن نخواهد بود و دولتی بودن اقتصاد بیش از گذشته خود را نشان می‌دهد.

آزادی خواه با انتقاد از شعارزدگی معاونان برخی از وزارتخانه‌ها یادآور شد: در دولت سیزدهم با مدیران و معاونانی روبروهستیم که شعار زده شده اند و متاسفانه کسی توان مقابله با این مهم را ندارد، از جناب رئیسی رئیس جمهور محترم درخواست داریم این گروه از مدیران و معاونان ناکارآمد را از پیکر دولت دور کند.

وی با بیان اینکه رئیس محترم مجلس همیشه بر حفظ فضای تعاملی قوه مجریه و مقننه تاکید ویژه دارند، یادآور شد: اگر قرار باشد کم کاری معاونان وزارتخانه‌ها در سایه نادیده گرفتن وزرای مربوطه ادامه داشته باشد، تمام سوء مدیریت‌ها در قالب استیضاح در صحن علنی عنوان می‌شود.

منتخب مردم ملایر در مجلس دوازدهم با تاکید بر اینکه وزارتخانه صمت هنوز به این باور نرسیده که مشارکت مردم در اقتصاد نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد، گفت: گروهی از معاونان وزارتخانه یاد شده به دلیل اغراض، منافع شخصی و جمعی کمر به نابودی اقتصاد بسته اند، باید این گروه از معاونان و مدیران را از پیکر این وزارتخانه دور شوند تا شاهد تحقق شعار سال و منویات رهبر انقلاب باشیم.