جبار کوچکی نژاد، سخنگوی فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پارس نیوز، با اشاره به تعیین حقوق و دستمزد کارگری برای سال آینده، گفت: در زمینه تعیین حقوق کارگری از دولتمردان گلایه های زیادی داریم. دولتمردان و مسئولین وزارت رفاه باید در زمینه تعیین حقوق و دستمزد کارگری مقداری فعال تر باشند.

سخنگوی فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه کارگران در شرایط سختی به سر می برند، تاکید کرد: البته بنده نگرانی این بحث را دارم که مسئولین بخواهند در زمینه تعیین حقوق کارگری تصمیماتی را اتخاذ کنند که کارفرماها نیز دچار ورشکستگی شوند؛ بنابراین باید تصمیمی با لحاظ همه جوانب اتخاذ شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه باید در تعیین حقوق و دستمزد کارگری در کشور دقت لازم صورت گیرد، بیان کرد: با توجه به اینکه در شرایط اقتصادی خوبی قرار نداریم و نوسانات دلار و سکه ادامه دار شده است، باید به سرعت در زمینه حقوق و دستمزد کارگری تصمیماتی اتخاذ شود که هم  باعث اخراج کارگران به دست کارفرمایان نشود و هم  کارگران از وضعیت اقتصادی شکل گرفته بیرون بیایند.

وی تاکید کرد: حقوق کارگران باید در سال آینده حداقل 30 درصد افزایش پیدا کند و البته کارفرمایان هم باید نظرات خود را در این بخش ارائه دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه  حقوق کارگران باید براساس تورم سال آینده مدنظر قرار گیرد، بیان کرد:آقای منظور نمی تواند از امروز درباره تورم سال آینده حرف زده و تورم سال آینده را حدس بزند.