به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ویژه‌برنامه افطارگاهی «هلال» با اجرای محمد دلاوری، مجری تلویزیون از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

برنامه «هلال» در گروه اجتماعی شبکه یک سیما تولید می‌شود و با حضور مهمان‌هایی از ملیت‌های مختلف، دریچه‌ای به سبک زندگی مسلمانان جهان اسلام در ماه امت باز می‌کند و پیوندهای مشترک امت اسلامی را از دل قصه و سرگذشت مهمان‌ها به تصویر می‌کشد.

ویژه‌برنامه «هلال»، در روزهای ماه مبارک رمضان حوالی ساعت 17 روی آنتن خواهد رفت.

تلویزیون همچون ماه رمضان گذشته که با عید نوروز همزمانی پیدا کرده بود در 1403 هم این تجربه را تکرار خواهد کرد. این بار سریال‌هایی را از مدت‌ها قبل در دستور کار قرار داده که به طور مثال «رستگاری» مسعود ده نمکی را با حال و هوایِ ماورایی آماده پخش دارد، سری جدید سریال‌هایی همچون «نون‌خ» و «زیرخاکی» جلوی دوربین است و چند سریال دیگری که مهیای عید نوروز و رمضان امسال خواهد شد.

 

اما در قسمتِ برنامه‌ها احتمالاً به خاطر همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان، برنامه‌های افطار حُکم همان جُنگ‌های شبانه نوروزی را پیدا کند و سحر ماه رمضان هم دیگر ویژه‌های این ایام باشد.  برنامه‌هایی همچون «محفل» که سالِ گذشته شروع بسیار خوبی داشتند و این روزها سری جدید این برنامه جلوی دوربین است با ساختار جدید اما همان ترکیب میزبانان و اجرای رسالت بوذری که در ایام ماه مبارک رمضان برنامه افطار شبکه سه سیما خواهد بود.

شبکه دو ویژه برنامه‌ای به نام «پناه» تدارک دیده که مصطفی امامی آن را اجرا می‌کند. برنامه «پناه» هر غروب قبل از لحظات عرفانی اذان مغرب تا بعد از آن با موضوع"مهر امام رضا(ع) برای همه" هر شب با حضور میهمانانی ویژه همراه با سوژه‌ای از جنس مهربانی و روایت‌هایی شنیدنی از بازخوانی قصه میهمانان آقا علی بن موسی الرضا(ع) همراه مخاطبان است. هدیه مهربانی و نجوا به همراه شگفتانه‌هایی برای میهمانان از دیگر آیتم‌های پناه است. این برنامه به تهیه کنندگی حسام جمارانی، کارگردانی محمد خندان و با مشارکت آستان قدس رضوی در 30 قسمت 90 دقیقه‌ای به عنوان ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

 

اما خبرها درباره سریال‌های نوروزی و رمضانی بیشتر حول دو سریال زیرخاکی و نون‌خ می‌چرخد. گفته می‌شود فصل چهارم «زیرخاکی» به کارگردانی جلیل سامان و بازی هنرمندانی همچون پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، گیتی قاسمی، رایان سرلک، نسرین نصرتی و اصغر نقی‌زاده قرار است در این ایام روی آنتن باشد و احتمالا رقابت تنگاتنگی را با فصل جدید نون‌خ خواهد داشت.

فصل پنجم «نون خ» نیز با بازی بازیگرانی مثل سعید آقاخانی، کاظم نوربخش، هدیه بازوند، سیروس میمنت، حمیدرضا آذرنگ، پاشا جمالی قرار است با فضایی جاده‌ای و بکر روی آنتن شبکه اول سیما می‌رود.