به گزارش پارس نیوز به نقل از صدا و سیما، ثبت‌نام از واجدان شرایط و متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ در کاروان‌های منتخب سراسر کشور از یک‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، راس ساعت ۱۰ صبح با رعایت موارد مشروح ذیل آغاز می‌شود:

واجدین شرایط ثبت نام :

الف) افرادی که با مراجعه به سامانه reserve.haj.ir پیش ثبت نام کرده و واریز وجه انجام داده‌اند.

ب) افرادی که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوط را واریز کرده اند و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند.

توجه:

اولویت ثبت نام در کاروان با افرادی است که قبلاً پیش ثبت نام و واریز وجوه کرده‌اند

از اینرو به منظور رعایت حقوق این عزیزان، فرآیند پیش ثبت‌نام، با پایان وقت اداری روز شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ برای امکان انتخاب کاروان، برای افراد یاد شده متوقف خواهد شد.

این افراد تا ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ برای انتخاب کاروان و تکمیل وجه هزینه سفر نیز فرصت خواهند داشت.

نحوه انتخاب و ثبت‌نام در کاروان:

انتخاب کاروان و ثبت‌نام در آن با مراجعه به نشانی اینترنتی my.haj.ir و بصورت غیرحضوری است.

متقاضیان می‌بایست ابتدا به انتخاب و ثبت‌نام در یکی از کاروان‌های استان محل سکونت خود اقدام و سپس حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت به دفتر کاروان مراجعه و سایر مراحل ثبت‌نام (تحویل مدارک، انجام معاینات، اخذ تأییدیه پزشکی) را پیگیری کنند.

مدارک مورد نیاز:

– اصل قبض ودیعه‌گذاری اولیه (بجز ثبت نام شدگان در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹).

– کارت ملی.

-- همه متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ می‌بایست دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۱۴۰۳/۰۹/۲۰ باشند.

هزینه تشرف:

هزینه قطعی این سفر بر معنوی مبنای مخارج ارزی و ریالی برای هر زائر محاسبه و مبلغ نهایی آن متناسب با گروه قیمتی هر کاروان تعیین شده است.

همچنین با انتخاب کاروان مورد نظر، مبلغ باقیمانده هزینه سفر باید از طریق درگاه‌های متصل به سامانه حج و زیارت و حداکثر ظرف ۴ روز پرداخت شود.

تذکرات مهم:

۱- قطعی شدن ثبت نام در کاروان منوط به ارائه مدارک در مهلت مقرر (۴۸ ساعت پس از انتخاب کاروان) به مدیر کاروان است، در غیر اینصورت ذخیره (رزرو) و ثبت‌نام اولیه در کاروان انتخابی (به دلیل عدم تکمیل مراحل)، باطل می‌شود و باقیمانده ظرفیت کاروان برای سایر اولویت‌ها باز می‌گردد.

۲- به محض تکمیل ظرفیت، ثبت نام در کاروان‌ها و متعاقب آن در سطح استان متوقف خواهد شد.

۳- انتخاب و ثبت‌نام متقاضی در کاروان‌هایی میسر خواهد بود که با اطلاعات درج شده متقاضی از حیث استان، شهرستان محل اعزام و مذهب در سامانه http://reserve.haj.ir مطابقت داشته باشد.