به گزارش پارس نیوز به نقل از ثریا ماژول دوربین جدید، احتمالاً شبیه به دوربین آیفون ۱۱ یا ۱۲ خواهد بود. با عمودی‌کردن لنزها در آیفون ۱۶، امکان ضبط ویدیوهای فضایی (Spatial) نیز ممکن خواهد شد. از این ویدیوها می‌توان در هدست ویژن پرو استفاده کرد.
 

احتمال دارد اپل ماژول دوربین مدل‌های پایه آیفون ۱۶ را به‌صورت عمودی طراحی کند. درتصویر فاش‌شده شاسی دوربین آیفون ۱۶ را می‌بینیم که لنزهایی نسبتاً قطور با کمی فاصله موازی یکدیگر قرار گرفته‌اند. پیش‌ازاین نیز تصاویر دیگری منتشر شده بود که آیفون ۱۶ را با دوربین‌های عمودی نشان می‌داد.

چینش دوربین در آیفون ۱۶

درحال‌حاضر، در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس لنزهای دوربین اصلی و اولتراواید به صورت مورب قرار گرفته‌اند. انتظار می‌رود با تغییر چیدمان به ترازی عمودی، آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس قادر به ضبط ویدیوی فضایی (Spatial) همانند مدل‌های پرو آیفون ۱۵ باشند.

با توجه به عرضه ویژن پرو، اپل سعی دارد کاربران را به ضبط ویدیوهای فضایی ترغیب کند، به‌همین دلیل منطقی خواهد بود که این شرکت بخواهد در مدل‌های آتی آیفون چیدمان را به‌نحوی تغییر دهد تا بتوان چنین ویدیوهایی ضبط کرد. اکنون تنها با مدل‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس می‌توان چنین فرمتی را ضبط کرد.

در کنار چیدمان عمودی دوربین، انتظار می‌رود که آیفون ۱۶ دکمه اکشن را دریافت کند و یک دکمه اضافی به نام Capture با فناوری جدید خازنی در سمت راست گوشی قرار بگیرد. از این دکمه جدید برای تصویربرداری استفاده خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین