به گزارش پارس نیوز ، متاسفانه بعد از مطرح شدنِ این مصوبه و البته مصوباتِ دیگرِ مجلس، سازمان برنامه و بودجه‌ در نامه‌ای اعلام کرد که مصوبات کمیسیون تلفیق برای دولت بار مالی دارد و به مخالفت با آن پرداخت.

 

سقائیان فرد گفت: نهایتا کمیسیون تلفیق با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، به برقراری فوق‌العاده خاص با امتیازِ یکسان ۳هزار برای تمام دستگاه‌‌ها رای داد و امتیازِ ویژه‌ای که برای کادر سلامت درنظر گرفته بود را کنار گذاشت.

وی گفت:  موضوع برقراری فوق‌العاده خاص برای کادر درمان از زمان همه‌گیریِ کرونا و برای تقدیر از زحماتِ کادر سلامت مطرح شد. این وعده بارها از سوی روسای جمهور و مجلس به کادر سلامت داده شد و حالا به نظر می‌رسد در حال تحقق است.

سقائیان فرد گفت: اگر بناست نگاه عادلانه‌ای به این موضوع داشته باشیم باید سختی کارِ کادر سلامت و حضورشان در دوره کرونا و سختی‌ها و خطرات و جانفشانی‌های آنها را هم در‌نظر بگیریم. ضمن اینکه قرار بود کادر سلامت به شکل خاص مورد توجه قرار بگیرد. لذا خواسته‌ی ما این است که این تفاوتِ امتیاز که مجلس همان ابتدا در نظر گرفته بود، مجددا دیده شود.

وی گفت: نکته دیگر اینکه در مورد کادر سلامت همیشه تعداد زیاد پرسنل سبب شده که این گروه در رفاهیات از کارمندانِ سایرِ  دستگاه‌ها عقب بمانند. بارها در مورد اضافه کار اجباری با حقوق پایین و کارانه‌های ناچیز شنیده‌ایم. به همین دلیل برقراری فوق‌العاده خاص با امتیاز ۴هزار شاید بتواند بخشی از این ناعدالتی در حق این نیروها را جبران کند.

منبع:گسترش نیوز