به گزارش پارس نیوز ، جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: طبق آمارگیری انجام شده و بررسی‌هایی که صورت گرفته، مصرف بنزین اکثر مردم کمتر از 150 لیتر در ماه است؛ یعنی 60 لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومانی و کمتر از 100 لیتر بنزین 3000 تومانی مورد مصرف قرار می‌گیرد و عده کمی از مردم، بیش از 100 لیتر بنزین 3000 تومانی در ماه مصرف می‌کنند.

وی افزود: به منظور کنترل و مدیریت مصرف، به‌ خصوص برای پرمصرف‌ها، سهمیه‌های آزاد بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت از 150 لیتر در ماه به 100 لیتر در ماه کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: تا پیش از شیوع کرونا، حجم ذخیره بنزین سهمیه‌ای 1500 تومانی در کارت‌های هوشمند سوخت 6 ماه و به‌میزان حداگکثر 360 لیتر بود، که دولت برای رفاه مردم در زمان شیوع کرونا، حجم ذخیره‌سازی را به 9 ماه و حداکثر 540 لیتر افزایش داده بود که اکنون این وضعیت، به شرایط پیش از کرونا بازگشته و از این پس، حداکثر بنزین 1500 تومانی قابل ذخیره در کارت‌های هوشمند سوخت، 6 ماه و به میزان حداکثر 360 لیتر است.

سالاری نسب خاطرنشان کرد: مردم هیچ نگرانی برای کارت سوخت نداشته باشند، اگر در شرایطی نیاز شد از کارت سوخت جایگاه‌داران استفاده کنند، در تمامی جایگاه‌های سوخت، کارت آزاد وجود دارد.

وی ادامه داد: تغییری که قرار بود در بحث عرضه بنزین صورت گیرد، صورت گرفته و قرار نیست هیچ تغییر دیگری در میزان سهمیه‌ها و یا قیمت بنزین در سال جاری داشته باشیم؛ در واقع چیزی در این خصوص به‌ما اعلام نشده است.