به گزارش پارس نیوز ، اسماعیل فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از تغییر فرم لباس نیروهای عملیاتی اورژانس استان تهران خبر داد و اظهار کرد: نیروهای عملیاتی اورژانس پیش‌بیمارستانی در شرایط جوی مختلف در شهر و جاده، به صورت شبانه‌روزی خدمات اورژانس را با استفاده از ناوگان عملیاتی اورژانس شامل موتورلانس، اتوبوس آمبولانس، اورژانس هوایی و .... به شهروندان ارائه می‌کنند؛ با توجه به این که لباس‌های سابق نیروهای اورژانس به خوبی جوابگوی شرایط عملیاتی نبود؛ تصمیم گرفتیم که لباس جدید برای نیروهای عملیاتی طراحی کنیم که همکاران بتواند در فضاهای مختلف که مأموریت انجام می‌دهند از آن راحت‌تر استفاده کنند.

اورژانس , بهداشت و درمان , مد و لباس ,

وی درباره ویژگی‌های لباس جدید نیروهای اورژانس تهران توضیح داد: یک تیشرت به رنگ سرمه‌ای با آرم اورژانس روی بازو، سینه و قسمت پشت، طراحی شده است؛ به دلیل این‌که این لباس دکمه ندارد سرعت عمل نیروها را برای آمادگی و انجام عملیات اورژانس افزایش می‌دهد. همچنین فرم شلوار نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی تغییر کرده و یک شلوار کتان 6 جیب طراحی شده که جیب‌های آن برای قراردادن برخی اقلام و تجهیزات ضروری، مناسب است؛ این شلوار نیز رنگ سرمه‌ای دارد و برای ایمنی کارکنان نیز نوارهای شبرنگ روی آن تعبیه شده که در تاریکی، انعکاس نور داشته باشد.

اورژانس , بهداشت و درمان , مد و لباس , اورژانس , بهداشت و درمان , مد و لباس ,

فراهانی افزود: کاپشن نیروهای اورژانس تا پیش از این به رنگ فسفری و آبی بود اما اکنون کاپشن رنگ سرمه‌ای جایگزین شده که علامت اورژانس در قسمت بازو، سینه و پشت سر درج شده است و نوارهای فسفری را برای ایمنی کارکنان دارد.

وی با بیان این‌که دو مدل کفش زمستانی و تابستانی نیز طراحی و تأمین شده تا به دلیل تفاوت شرایط آب و هوا در فصول سرد و گرم سال، چابکی و راحتی نیروها با این کفش‌ها تأمین شود؛ بیان کرد: علاوه بر آن، برای آن دسته از نیروهای اورژانس که در مناطق برفگیر کار می‌کنند یک جفت پوتین طراحی شده تا در مناطق برفی و صعب‌العبور بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون فنی و عملیات اورژانس استان تهران با بیان این‌که لباس فرم اورژانس بانوان شکل سابق را دارد و تغییر نکرده است، خاطرنشان کرد: برای نیروهای آقا، پیراهن سفید و شلوار مشکی سابق، همچنان کاربرد دارد اما در مناسبت‌ها و مراسم رسمی و در شرایط استقرار اورژانس در برخی مناسبت‌ها از این فرم استفاده خواهد شد؛ همچنین نیروهای ستادی که فرماندهی عملیات را برعهده دارند از لباس سابق نیروهای اورژانس استفاده خواهند کرد.

فراهانی با بیان این‌که تغییر لباس نیروهای اورژانس فعلاً در استان تهران انجام شده است، گفت: احتمالاً تا یک سال آینده از این الگو در سراسر کشور استفاده شود.