رسول فرخی میکال ، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز،  با اشاره به حذف یارانه نقدی برخی از سرپرستان خانوارها، گفت: در دوره جدید واریزی یارانه‌های نقدی گزارش‌های منتشر شده که برخی از سرپرست‌های خانواده‌ها یارانه دریافت نکردند و اعلام شده این امر به دلیل ارزیابی وسع درآمدی آنها بوده که موجب شده در دهک دهم قرار بگیرند.

وی با انتقاد از قطع یکباره و بودن اطلاع قبلی یارانه تعدادی از خانواده‌ها افزود: هم اکنون بانک اطلاعاتی دقیقی برای ارزیابی درآمدهای افراد نداریم ؛ ضمن اینکه اگر درآمد افراد تغییری داشته برخی از آن بر اساس تورم موجود بوده که مطابق با آن هزینه ها نیز رشد چشمگیری داشته است.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ارزیابی وسع افراد و دهک بندی، درآمد افراد باید در کنار هزینه های آنها دیده شود. تا حقی از افراد تضییع نشود. ضمن اینکه اگر بنا به حذف یارانه داریم از قبل باید به مخاطبان اطلاع رسانی کنیم تا نسبت به آن برنامه ریزی نکنند.

فرخی عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس  گفت: مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به این امر تجدید نظر کرده و در ارزیابی ها تمامی موارد را در نظر بگیرند.