به گزارش پارس نیوز به نقل از ایسنا، سازندگان «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری به‌تازگی برای ایفای نقش‌ دوقلوها در این سریال فراخوان داده‌اند.

در این فراخوان اعلام شده است، پروژه «پایتخت» به‌زودی قرار است وارد مرحله تولید شود و گروه تولید پروژه قصد دارد اقدام به انتخاب بازیگر کند؛ به همین منظور از دختران دوقلوی تا حد سنی ۱۸ تا ۲۶ سال برای حضور در این سریال دعوت به عمل آمده است.

این اعلام، گمانه‌ها برای خداحافظی با سارا و نیکا را افزایش داده است؛ اگرچه سازندگان «پایتخت» فعلا در این زمینه سکوت پیشه کرده‌اند اما چنین فراخوانی از سوی بسیاری به منزله حذف خواهران فرقانی اصل تلقی شده است.  پیش از این و در شش فصل این دوقلوها ایفاگر نقش‌های سارا و نیکا بودند اما سال ۹۹ انتشار عکس‌هایی از آنها در فضای مجازی، سازندگان را با این پیش‌شرط همراه کرد که برای ادامه ساخت باید قید سارا و نیکا را بزنند.

با این همه سارا فرقانی همچنان امیدوار است که آنها به سریال برگردند و در واکنش به این فراخوان گفته، در حال حاضر باخبر شده اینکه ممکن است قصه ۱۰ سال جلوتر برود من و نیکا هم به اقتضاء قصه ۱۰ سال بزرگتر شده باشیم اما هیچ چیزی صد درصد نیست.

اما از دیگر خبرهای اخیر درباره پروژه «پایتخت»، به محسن تنابنده به عنوان سرپرست تیم نویسندگان و یکی از بازیگران اصلی (نقش تقی) برمی‌گردد. او که قرار بود در سریال «ازازیل» ساخته حسن فتحی عهده‌دار یکی از نقش‌های اصلی باشد، به تازگی از بازی در این پروژه انصراف داده است.

تنابنده که چند ماهی است درگیر بازی در فیلم سینمایی «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان بود، قرار بود بعد از این پروژه، کار خود را در سریال «ازازیل» شروع کند اما حالا خبرهایی درباره انصراف او از این پروژه به گوش می‌رسد که از سوی برخی رسانه‌ها، به مهیا شدن شرایط تولید پروژه «پایتخت» نسبت داده می‌شود. 

به گزارش ایسنا، پیشتر درباره ساخت فیلم «پایتخت» خبرهایی اعلام شده بود، با این حال همچنان مشخص نیست آنچه به عنوان پروژه «پایتخت» در فراخوان اخیر مطرح شده، در قالب سریال است یا فیلم سینمایی. 

رئیس صداوسیما درباره «پایتخت» و مذاکره با عوامل این سریال قبل‌تر توضیح داده بود: دوستان ما در سیمافیلم شبانه‌روز در حال مذاکره با تهیه‌کنندگان و کارگردانان مختلف درباره تولید فصل‌های جدید سریال‌ها و همچنین تولیدات جدید هستند. بنابراین مذاکرات در حال انجام است.

رئیس مرکز سیمافیلم نیز درباره ماجرای مذاکره با عوامل سریال «پایتخت» با بیان اینکه مذاکرات ناامیدکننده نیست، توضیح داده بود: همان‌طور که آقای جبلی بیان کردند یکی از بخش‌های سند تحول، فصل دوم ساختن سریال‌های سابق است و وقتی می‌گوییم نهضت ساخت فصل دوم، منظور ساخت کار با همان عوامل است. در مورد این سریال هم مذاکرات جدی انجام داده‌ایم و هروقت به نتیجه برسد اخبار آن اعلام می‌شود.

مهدی نقویان درباره انتشار اخباری مبنی بر ساخت نسخه سینمایی «پایتخت» هم گفته بود: ما از عوامل «پایتخت» طرح گرفتیم، طرحی که از سوی دو طرف برگزیده شده و نقطه مشترک داشتند انتخاب شده و روند کار در حال انجام است؛ خبری که عنوان شده از طرف ما نبود و نمی‌دانیم از کجا شکل گرفته است؛ اما به تمام برندهایی که ارزش کار سینمایی دارد فکر می‌کنیم.