به گزارش پارس نیوز به نقل از فارس، در حالی که یک روز تا آغاز اعزام زائران به عمره باقی مانده، زمان برقراری این سفرها به تعویق افتاد.

با توجه به اینکه ظرفیت کاروان‌ها تکمیل نشده، سازمان حج و زیارت آغاز اعزام‌ زائران به عمره را به اواسط دی‌ماه موکول کرده است.(گزارش فارس در این رابطه را اینجا بخوانید) مدیر یکی از دفاتر زیارتی حسن صالحی هم می‌گوید که هزینه عمره «کم‌تر از یک هفته قبل از آغاز اعزام‌ها» اعلام شد، بسیاری از ودیعه‌گذاران «امکان تأمین این مبلغ» را ندارند.

سازمان حج و زیارت برنامه‌ریزی کرده بود که عمره پس از هشت سال تعطیلی، از ۲۸ آذر آغاز شود و به گفته رئیس این سازمان سیدعباس حسینی «در این دوره ۷۰ هزار نفر تا ۱۰ اسفند با قیمت ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.»

با توجه به تأخیر ۲ هفته‌ای در اعزام زائران به عمره مفرده، کاروان‌های ۲۸ آذر تا ۱۲ دی لغو می‌شوند و در صورت صدور به موقع روادید و تکمیل کاروان‌ها و البته هماهنگی پروازها، سفر عمره از ۱۳ دی برقرار خواهد شد. اولویت‌های یک تا ۴۰۰ که فیش عمره سال ۸۷ و قبل از آن را دارند در حال حاضر می‌توانند در کاروان‌ها ثبت‌نام کنند.