به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم ،  حجت‌الاسلام‌ محمد آقامیری؛ رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز، یکشنبه، در جریان یکصدونودوهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان اشاره کرد و گفت: ارزیابی‌ها از وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان نشان می‌دهد که ما در این زمینه با افت تحصیلی روبه‌رو بوده‌ایم و این افت حدود ۳۰ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه به‌محض آلودگی هوا کمیته اضطرار تصمیم به تعطیلی مدارس می‌گیرد و این دیدگاه و نگاه از پایه خراب و اشتباه است!

آقامیری با بیان اینکه "نباید بگذاریم مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شوند"، تصریح کرد: به‌جای اینکه مدارس را در زمان آلودگی هوا تعطیل کنیم برخی ادارات تعطیل شوند و قطعاً این مسئله لطمه کمتری را به مردم خواهد زد.

عضو شورای شهر با تأکید بر اینکه تعطیلی مدارس در زمان آلودگی هوا کار بسیار غلطی است، گفت: انتظار داریم مسئولان نسبت به این موضوع نگاهشان را عوض کنند چرا که تجربیات زیادی را ما در زمان کرونا در ارتباط با تحصیل دانش‌آموزان در فضای مجازی داشتیم، در آن زمان شاهد بودیم که دانش‌آموزان با افت تحصیلی شدیدی روبه‌رو شدند.

وی همچنین به پیشنهاد خود در ارتباط با طرح ترافیک جدید تهران اشاره کرد و افزود: از هفتم آبان ماه امسال بنده در ارتباط با این موضوع توضیحاتی را مطرح کردم که با گذشت چند هفته هنوز از سوی شهرداری تهران و معاونت حمل‌ونقل ترافیک درخصوص این طرح پاسخی نیامده است و انتظار می‌رود که هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع پاسخ خود را ارائه دهند.

مهدی چمران؛ رئیس شورا نیز در جلسه امروز و بنا بر صحبت‌های آقامیری درخصوص پیشنهادات خود در ارتباط با طرح ترافیک جدید گفت: به‌نظر می‌رسد که باید در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران جلسه‌ای بگذارید و در ارتباط با این طرح نظرات کارشناسان اخذ شود؛ البته در این جلسه از شهرداری هم دعوت کنید تا بررسی‌های اولیه اخذ و نتایج آن به دست‌اید تا این نتایج نیز برای ما نیز روشن شود.